Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Lidzbarku Warmińskim,  ul. Orła Białego 5.  Telefon: 897672559,  e-mail: zszlwbiuro@wp.pl

mod_janalytics

02.jpg03.jpg04.jpg05.jpg06.jpg07.jpg08.jpg09.jpg10.jpg11.jpg12.jpg13.jpg14.jpg15.jpg16.jpg17.jpg18.jpg19.jpg20.jpg21.jpg22.jpg23.jpg24.jpg25.jpg26.jpg27.jpg

Nowoczesność obok nas

11 maja 2017 r. uczniowie kl. III TM w ramach przedmiotu zawodowego układy sterowania i regulacji z nauczycielem p. Jerzym Krajewskim zwiedzali jeden z najnowocześniejszych zakładów produkcyjnych w Lidzbarku Warmińskim, a mianowicie Rossoplast. Specjalizuje się on w produkcji wyrobów foliowych z polietylenu dla odbiorców z kraju i niemal całej Europy.

Wycieczka do Rosoplastu, fot. J. Krajewski

W pierwszym etapie wycieczki mechanicy zostali zapoznani z działalnością laboratorium kontrolnego, gdzie przeprowadzane są próby jakościowe i wytrzymałościowe wyrobów. Mieliśmy możliwość poznania zasad działania maszyn i urządzeń służących do przeprowadzania takich badań jak pomiar grubości foli z dokładnością do 0,01 mm.

Zapoznaliśmy się także z procesem technologicznym produkcji opakowań foliowych poczynając od wytworzenia granulatu, aż do zmagazynowania wyrobów gotowych. Kierownik zmianowy objaśnił nam cykl produkcyjny i zasadę pracy dwóch linii produkcyjnych: przedmuchiwarek do formowania „Rękawów”, maszyn drukujących, działu matryc i działu przygotowania i mieszania farb. Największe zainteresowanie wzbudziła najnowsza tzw. linia forująca, sięgająca swą wysokością drugiego piętra. Jako pierwsi zwiedzający dotarliśmy do pierwszego piętra tej ogromnej maszyny wartej około 4 miliony euro.

W czasie zwiedzania poszczególnych wydziałów spotykaliśmy także absolwentów naszego Technikum: mechaników i ekonomistów.

J. Krajewski

Share
Joomla templates by a4joomla. Copyright © Zespół Szkół Zawodowych w Lidzbarku Warmińskim