Lidzbark lat 50. w obiektywie

Dzięki uprzejmości Pani kierownik lidzbarskiego zamku 6 marca 2019 r. mogliśmy zobaczyć interesującą wystawę fotografii wybitnego historyka Władysława Ogrodzińskiego. Ekspozycja „Lidzbark Warmiński lat 50. XX wieku” zawiera 44 fotografie, przedstawiające dawne oblicze naszego miasta. Możemy podziwiać to, co w Lidzbarku najcenniejsze: Kościół św. Piotra i Pawła, Zamek Biskupów Warmińskich oraz Wysoką Bramę. Są także fotografie ulic, prezentujące codzienne życie mieszkańców. To bardzo ciekawe doświadczenie móc zobaczyć jak dawnej wyglądała ul. Kopernika czy Hoża i porównać ją z widokiem współczesnym.

Ekspozycja „Lidzbark Warmiński lat 50. XX wieku”, fot. archiwum szkoły

Fotografie Pana Ogrodzińskiego to dla nas lekcja historii. Niczym z podręcznika można z nich czerpać wiedzę o tym, w co się ubierano, jak wglądał transport czy wystawy sklepowe. Taka chwilowa podróż w czasie pozwoliła nam poczuć lidzbarski klimat lat 50. XX wieku.

Uczniowie I THP

Tajemnicza wycieczka

Dnia 11 stycznia 2019 roku grupa mechaników z III TFP wzięła udział w wycieczce dydaktycznej do zakładu pracy „PROMOTOR” w Lidzbarku Warmińskim. Zakład ten specjalizuje się w reprodukcji części do przedwojennych marek motocykli takich jak: BMW, Harley, Sokół. Jest największym dostawcą tych części na rynek europejski. Proces technologiczny ich wyrobu objęty jest ścisłą tajemnicą, dlatego mogliśmy wykonać tylko dwa zdjęcia.

Wycieczka do "PROMOTORA", fot. uczestnicy wycieczki

J. Krajewski – nauczyciel przedmiotów zawodowych

Witaj szkoło

3 września 2018 r. uroczystym apelem otworzyliśmy rok szkolny 2018/2019. Dyrektor szkoły, pan Marek Chyl przywitał nauczycieli oraz młodzież. Szczególną radość wyraził z licznej obecności uczniów rozpoczynających naukę w Technikum (kl. I TE – wychowawczyni pani Agnieszka Hanusz, kl. I TI – wychowawczyni pani Jolanta Lesiak, I THP – wychowawczyni pani Katarzyna Kołsut–Boratyn) i Branżowej Szkole I stopnia (kl. I w – wychowawca pan Artur Wangin). Pani podinsp. Jolanta Wójcik przypomniała młodzieży zasady dotyczące bezpiecznego poruszania się po drogach. Po apelu uczniowie udali się do klas na spotkanie z wychowawcami.

Nowi uczniowie w szkole - klasa I TI, fot. M. Królikowska

M. K

Koniec roku szkolnego 2016/2017

23 czerwca 2017 r. uczniowie uczestniczyli w apelu kończącym rok szkolny 2016/2017. Dla klasy III w było to również zakończenie nauki z Zasadniczej Szkole Zawodowej.  Dyrektor szkoły, pan Marek Chyl, podziękował absolwentom za trzy lat nauki i życzył młodym pracownikom powodzenia życiu osobistym i zawodowym. Wychowawczyni klasy pani Anna Bielewicz wręczyła wyróżnienia najlepszym uczniom. Najwyższe średnie ocen i wpis do Księgi Zasłużonych Zasadniczej Szkoły Zawodowej uzyskały M. Modrzejewska i A. Rosłon. Obecni na apelu pracodawcy nagrodzili następujących absolwentów: pani H. Aleksandrowicz z PSS „Społem” doceniła: M. Modrzejewską i A. Rosłon, pani K. Furmańska z HLM Nosewicz: M. Kondratowicza, P. Stramko i S. Siwika, przedstawiciel firmy Cayman: J.Wójcik, pan Z. Jasiński: B. Kreta.

W dalszej części spotkania pan dyrektor oraz wychowawcy wręczyli nagrody i listy gratulacyjne uczniom, którzy osiągnęli najlepsze wyniki:

klasa III TE: Bibik Julia – 5,00; Stańczyc Wiktoria – 5,00; Białkowska Paulina – 4,77; Bartoszewicz Agata - 4,75;

klasa III THM: Murawska Natalia – 5,38;

klasa II TE: Zapaśnik Małgorzata – 5,20; Maścianica Ewelina -5,00;

klasa I TE: Majewska Katarzyna – 5,30; Klepacka Zuzanna -5,19; Karbanik Klaudia – 5,09; Kolesar Emilia – 5,05; Konwicka Weronika – 5,00; Madej Wiktoria – 5,00; Biernacka Karolina – 4,91; Rakowska Karolina 5,90.

Uczniowie wyróżnieni za wzorową frekwencję: Pisowłocka Magdalena kl. I TFP, Adams Artur kl. I TE, Pupkiewicz Karol kl. II w.

Na zakończenie uroczystości powspominaliśmy mijający rok. Samorząd Uczniowski przygotował prezentację, przedstawiającą najważniejsze wydarzenia 2016/2017. Pani podinspektor Jolanta Wójcik przypominała zasady bezpiecznego spędzania czasu podczas wakacji. Życzymy udanego, bezpiecznego wypoczynku, słonecznej pogody i do zobaczenia w nowym roku szkolnym.

M.K.

„Leśna Przygoda”

W dniach 8-9 czerwca 2017 roku uczniowie z klas I w oraz III THM wspólnie wybrali się na dwudniowy pobyt w ośrodku „Leśna Przygoda” nad jeziorem Dadaj. W programie wycieczki nie zabrakło wodnej wyprawy na kajakach, kąpieli w dość chłodnej wodzie, meczu siatkówki, spacerów, zajęć integracyjno- sprawnościowych, ogniska z pieczonymi kiełbaskami i wielu innych atrakcji.

Ośrodek położony jest bezpośrednio przy linii brzegowej pięknego jeziora, zaś domki, w których mieszkaliśmy usytuowane są na malowniczo zalesionym terenie. Do naszej dyspozycji był kort tenisowy, boisko do siatkówki plażowej, boisko do koszykówki oraz wypożyczalnia sprzętu wodnego. Wyjazd okazał się strzałem w dziesiątkę, młodzież bawiła się doskonale i spisała się na medal.

Kajaki na Dadaju, fot. uczestnicy wycieczki

Dziękujemy Panu Arturowi Wanginowi, który czuwał nad naszym bezpieczeństwem podczas kąpieli oraz wyprawy kajakowej, składamy również podziękowania Paniom kucharkom, które serwowały nam smaczne jedzenie.

U.M.