Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Lidzbarku Warmińskim,  ul. Orła Białego 5.  Telefon: 897672559,  e-mail: zszlwbiuro@wp.pl

mod_janalytics

02.jpg03.jpg04.jpg05.jpg06.jpg07.jpg08.jpg09.jpg10.jpg11.jpg12.jpg13.jpg14.jpg15.jpg16.jpg17.jpg18.jpg19.jpg20.jpg21.jpg22.jpg23.jpg24.jpg25.jpg26.jpg27.jpg

Szkolne Koło Wolontariatu

Wielkanocna Zbiórka Żywności 2018

Tegoroczna Wielkanocna Zbiórka Żywności odbyła się w dniach 16-17 marca w ponad 300 miastach Polski. Wzięło w niej udział 28 tysięcy wolontariuszy, którzy w ponad 2 tysiącach sklepów zachęcali do dzielenia się żywnością. Była to zbiórka zorganizowana dobrowolnie przez Banki z Federacji. Nasi wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu także wzięli udział w tej zbiórce. 18 uczniów z całego serca zachęcało klientów do podzielenia się żywnością z najuboższymi mieszkańcami naszego miasta. Dzięki nim, 10 rodzin uczniów z naszej szkoły otrzymało paczki żywnościowe.

Szkolne Koło Wolontariatu

Świąteczna zbiórka żywności

Świąteczna Zbiórka Żywności wystartowała w piątek, 1 grudnia i trwała do niedzieli, czyli 3 grudnia. Wolontariusze w całej Polsce zbierali produkty żywnościowe. Szkolne Koło Wolontariatu także brało udział w tej szczytnej akcji. 21 uczniów z naszej szkoły zbierało produkty żywnościowe w lidzbarskich sklepach: „Biedronka”, „Gama Polna”, „Delikatesy”. Zebrana żywność trafi na świąteczne stoły osób potrzebujących w naszym regionie.

Szkolne Koło Wolontariat

Święty Mikołaj w schronisku dla zwierząt

Dnia 6 grudnia 2017 r. Szkolne Koło Wolontariatu przekazało karmę dla zwierząt ze schroniska w Lidzbarku Warmińskim. Dzięki uczniom naszej szkoły udało się zebrać 15 opakowań suche i 9 puszek mokrej karmy dla zwierząt. Opiekunowie schroniska dziękują wszystkim, którzy chcieli zostać Świętymi Mikołajami dla zwierzaków.

Szkolne Koło Wolontariatu przyłącza się do tych podziękowań. Pamiętajcie: „Pomaganie zmienia świat na lepszy”.

Szkolne Koło Wolontariatu

Schronisko

Od dnia 26.10.2017 r. wolontariusze SKW mają możliwość wyprowadzania na spacery zwierząt znajdujących się w przytulisku lidzbarskim. Dzięki informacjom zdobytym przez Marka Wolańskiego wiemy, że pod naszą opieką znajduje się 7 psów i 12 kotów. Już wkrótce fotorelacja z pierwszych spacerów.

M. Sz-J.

Udział w zbiórce żywności

W dniach 29-30.09.2017 r. członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu wzięli udział w zbiórce żywności organizowanej przez Bank Żywności. 13 uczniów pełniło dyżur w lidzbarskich sklepach. Zebrana przez nich żywność została przekazana za pośrednictwem Banków Żywności do organizacji i instytucji zajmujących się dożywianiem dzieci. W zamian za zaangażowanie naszej młodzieży w to wydarzenie, szkoła otrzymała 5 paczek, które opiekun Samorządu – Pani Monika Szewalje-Jasińska przekazała na ręce najbardziej potrzebujących rodzin.

M. Sz-J.

Joomla templates by a4joomla. Copyright © Zespół Szkół Zawodowych w Lidzbarku Warmińskim