Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Lidzbarku Warmińskim,  ul. Orła Białego 5.  Telefon: 897672559,  e-mail: zszlwbiuro@wp.pl

mod_janalytics

02.jpg03.jpg04.jpg05.jpg06.jpg07.jpg08.jpg09.jpg10.jpg11.jpg12.jpg13.jpg14.jpg15.jpg16.jpg17.jpg18.jpg19.jpg20.jpg21.jpg22.jpg23.jpg24.jpg25.jpg26.jpg27.jpg

Szkolne Koło Wolontariatu

Góra Grosza 2018

Jak co roku na przełomie listopada, grudnia i stycznia w naszej szkole odbyła się wielka zbiórka monet. Celem akcji jest pomoc dzieciom, które wychowują się w domach dziecka lub rodzinach zastępczych. Jest to również działanie edukacyjne pokazujące, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.

Akcja "Góra Grosza 2018" w ZSZ, fot. archiwum szkoły

Przeliczenie monet zajmuje dużo czasu, ponieważ rozliczamy każdą klasę. Musimy wszystko zapakować i zważyć zgodnie z instrukcją. W tym roku pierwsze miejsce zajęła klasa I TE (101,47 zł), drugie I TI (94,87 zł), trzecie I THP (83,03 zł). Serdecznie gratulujemy. W sumie razem uzbieraliśmy 571,67 zł. Jak zwykle nasi uczniowie nie zawiedli. Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie.

Szkolne Koło Wolontariatu

Zbiórka żywności

W dniach 30 listopada 2018 – 1 grudnia 2018 w całej Polsce, w ponad 3 tysiącach sklepów, w 600 miejscowościach odbyła się Świąteczna Zbiórka Żywności organizowana od ponad 20 lat przez Banki Żywności. Tegoroczną akcję pod hasłem „Podaruj potrzebującym jedzenie na świąteczny stół” wsparło ponad 55 tysięcy wolontariuszy. Także i nasi wolontariusze nie zawiedli i włączyli się do tej zbiórki. Byli to uczniowie klasy I TE oraz II TFP. Zbierali oni produkty w sklepie Bartek i w Delikatesach. Dzięki wolontariuszom świąteczny stół ludzi ubogich w tych dniach może stać naprawdę wyjątkowy. Każdy produkt podarowany w trakcie zbiórki ma znaczenie.

Szkolne Koło Wolontariatu

Wielkanocna Zbiórka Żywności 2018

Tegoroczna Wielkanocna Zbiórka Żywności odbyła się w dniach 16-17 marca w ponad 300 miastach Polski. Wzięło w niej udział 28 tysięcy wolontariuszy, którzy w ponad 2 tysiącach sklepów zachęcali do dzielenia się żywnością. Była to zbiórka zorganizowana dobrowolnie przez Banki z Federacji. Nasi wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu także wzięli udział w tej zbiórce. 18 uczniów z całego serca zachęcało klientów do podzielenia się żywnością z najuboższymi mieszkańcami naszego miasta. Dzięki nim, 10 rodzin uczniów z naszej szkoły otrzymało paczki żywnościowe.

Szkolne Koło Wolontariatu

Świąteczna zbiórka żywności

Świąteczna Zbiórka Żywności wystartowała w piątek, 1 grudnia i trwała do niedzieli, czyli 3 grudnia. Wolontariusze w całej Polsce zbierali produkty żywnościowe. Szkolne Koło Wolontariatu także brało udział w tej szczytnej akcji. 21 uczniów z naszej szkoły zbierało produkty żywnościowe w lidzbarskich sklepach: „Biedronka”, „Gama Polna”, „Delikatesy”. Zebrana żywność trafi na świąteczne stoły osób potrzebujących w naszym regionie.

Szkolne Koło Wolontariat

Święty Mikołaj w schronisku dla zwierząt

Dnia 6 grudnia 2017 r. Szkolne Koło Wolontariatu przekazało karmę dla zwierząt ze schroniska w Lidzbarku Warmińskim. Dzięki uczniom naszej szkoły udało się zebrać 15 opakowań suche i 9 puszek mokrej karmy dla zwierząt. Opiekunowie schroniska dziękują wszystkim, którzy chcieli zostać Świętymi Mikołajami dla zwierzaków.

Szkolne Koło Wolontariatu przyłącza się do tych podziękowań. Pamiętajcie: „Pomaganie zmienia świat na lepszy”.

Szkolne Koło Wolontariatu

Joomla templates by a4joomla. Copyright © Zespół Szkół Zawodowych w Lidzbarku Warmińskim