Zapraszamy do Technikum

19 maja 2017 r. odwiedzili nas uczniowie klas trzecich gimnazjum z Lidzbarka, Kraszewa, Kiwit oraz Kandyt. Spotkanie rozpoczął dyrektor szkoły pan Marek Chyl, a wicedyrektor – pani Małgorzata Królikowska zaprezentowała ofertę kształcenia Technikum i Branżowej Szkoły I Stopnia.

Następnie uczennice kształcące się w zawodzie technik usług fryzjerskich przygotowane przez panią Irenę Ogulewicz zaprezentowały fryzury i stroje. Krótki pokaz został nagrodzony gromkimi brawami. W pracowniach na gimnazjalistów czekały przygotowane przez nauczycieli i uczniów warsztaty zawodoznawcze: ekonomiczne, informatyczne, hotelarskie, mechaniczne oraz fryzjerskie. Dla wszystkich tych, których pasją jest sport podopieczni trenera pana Artura Wangina z grupy policyjno-prawnej przygotowali pokaz sprawnościowy. Zaś pani Dorota Sawicka zaprezentowała z dziewczętami ćwiczenia fitness oraz taniec zwanym potocznie „belgijką”. Ostatnią atrakcją był grill. Pani Anna Gudaniec dbała, aby kiełbaski były należycie wypieczone. Chętnych do poczęstunku nie brakowało.

Goście z gimnazjum na stoisku mechaników, fot. M. Królikowska

Podczas wizyty w naszej szkole uczniowie mogli odwiedzić specjalnie przygotowane stoisko rekrutacyjne w punkcie informacji szkolnej. Można było wypełnić dokumenty i pobrać stosowne formularze oraz ulotki. Było nam bardzo miło gościć uczniów gimnazjów oraz ich nauczycieli. Mamy nadzieję, że spodobała się im oferta edukacyjna oraz atmosfera naszej szkoły i postanowią do nas dołączyć w nowym roku szkolnym. Organizacja Dnia Otwartego została wsparta przez Stowarzyszenie "Wspieramy ZSZLW".

M.K.