Oferta dla absolwentów gimnazjum

Oferta kształcenia w roku szkolnym 2017/2018

Oferta dla absolwentów gimnazjum

Technikum Nr 1

• technik ekonomista (grupa policyjno-prawna, grupa akademicka pod patronatem SGH)
  • technik hotelarstwa,
  • technik mechanik,
  • technik usług fryzjerskich,
  • technik informatyk,
  • technik pojazdów samochodowych.

Cykl kształcenia w Technikum trwa 4 lata i kończy się egzaminem maturalnym. Zdanie egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe nadaje tytuł technika.

Proponowane języki obce: język angielski, język niemiecki, język rosyjski (dwa do wyboru).

Zasadnicza Szkoła Zawodowa Nr 1

• sprzedawca,
  • ślusarz,
  • cukiernik,
  • stolarz,
  • pozostałe zawody.

Praktyczna nauka zawodu odbywa się w zakładach pracy. Nauka kończy się egzaminem zawodowym organizowanym przez OKE lub Cech Rzemiosła i Przedsiębiorczości.

Zasady rekrutacji:

O przyjęciu do wymienionych szkół ponadgimnazjalnych będzie decydowała suma punktów uzyskanych na egzaminach kompetencji oraz wynikających z przeliczenia punktów za oceny na świadectwie ukończenia gimnazjum z przedmiotów: język polski, matematyka, geografia i język obcy oraz za inne osiągnięcia.

Wymagane dokumenty:

W szkole należy złożyć następujące dokumenty:

1. Wniosek o przyjęcie do szkoły,
  2. Świadectwo ukończenia gimnazjum i wyniki z testu kompetencji (po zakończeniu nauki),
  3. Trzy zdjęcia,
  4. Zaświadczenie lekarskie potwierdzające warunki zdrowotne do nauki w wybranym zawodzie.

Dokumenty należy składać do 26 czerwca 2017 r (poniedziałek).

Istnieje możliwość zakwaterowania w Bursie Międzyszkolnej.

Dodatkowe informacje na temat kierunków kształcenia, zasad rekrutacji oraz sposobu składania dokumentów można uzyskać w kancelarii szkoły od poniedziałku do piątku od 8:00 do 15:00, telefonicznie pod numerem 89 767 25 59 lub na stronie internetowej: www.zszlw.edu.pl.