Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Lidzbarku Warmińskim,  ul. Orła Białego 5.  Telefon: 897672559,  e-mail: zszlwbiuro@wp.pl

mod_janalytics

02.jpg03.jpg04.jpg05.jpg06.jpg07.jpg08.jpg09.jpg10.jpg11.jpg12.jpg13.jpg14.jpg15.jpg16.jpg17.jpg18.jpg19.jpg20.jpg21.jpg22.jpg23.jpg24.jpg25.jpg26.jpg27.jpg

Lidzbarskie Dni Papieskie 2018

25.10.2018 r. w Lidzbarskim Domu Kultury odbyły się po raz szósty finały:

  • „Warmińskiego Konkursu Recytatorskiego Poezji św. Jana Pawła II – Karola Wojtyły”,
  • „Warmińskiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Warmińskiej”
  • Konkursu Plastycznego „Kto Ty jesteś? – Polak mały”.

W rywalizacji wzięły udział przedszkolaki oraz uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu Warmii. Honorowy patronat nad konkursami sprawowali: Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego – pan Gustaw Marek Brzezin, Arcybiskup Archidiecezji Warmińskiej – Józef Górzyński, Starosta Powiatu Lidzbarskiego – pan Jan Harhaj, Burmistrz Miasta Lidzbark Warmiński – pan Jacek Wiśniowski, Wójt Gminy Lidzbark Warmiński – pan Fabian Andrukajtis, Stowarzyszenie „Dom Warmiński” – pan Jarosław Kogut.

Diana Rosłoń zajęła I miejsce w kategorii szkół średnich, fot. archiwum organizatorów

W gali finałowej oprócz laureatów, przedszkolaków, uczniów, rodziców i nauczycieli uczestniczyli zaproszeni goście, patroni Lidzbarskich Dni Papieskich i członkowie komisji konkursowych. Uroczystość poprowadzili: Emilia Kolesar i Adrian Mięczkowski – uczniowie Technikum nr 1 w ZSZ w Lidzbarku Warm. Laureaci odebrali nagrody, a uroczystość uświetniły występy dzieci z Przedszkola „Miś” w Lidzbarku Warm., Julii Zielińskiej oraz  zespołu „Wild” z lidzbarskiego MDK. Zebrani wysłuchali także utworów Karola Wojtyły i Marii Zientary–Malewskiej w wykonaniu nagrodzonych uczniów. Można było podziwiać prace plastyczne dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych.

 

Wyniki konkursów, które odbyły się w ramach Lidzbarskich Dni Papieskich w dniach 22-23 października 2018 r., są następujące:

Finaliści konkursu recytatorskiego ze szkół podstawowych kl. IV-VI:

I miejsce: Justyna Litwin, Szkoła Podstawowa Nr 3 w Lidzbarku Warmińskim

II miejsce: Marta Kozłowska i Magdalena Dec, Szkoła Podstawowa Nr 4 w Lidzbarku Warmińskim

III miejsce: Aleksandra Staszewska, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Lidzbarku Warmińskim oraz Nikola Kordalska, Szkoła Podstawowa w Kraszewie

Finaliści konkursu recytatorskiego ze szkół podstawowych kl. VII-VIII i  z gimnazjów:

I miejsce: Dominika Osowska, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Lidzbarku Warmińskim

II miejsce: Mateusz Jankowski, Szkoła Podstawowa Nr 4 w Lidzbarku Warmińskim

III miejsce: Karina Wójtowicz, Szkoła Podstawowa Nr 4 w Lidzbarku Warmińskim oraz Karolina Gryta, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Lidzbarku Warmińskim

Finaliści konkursu recytatorskiego ze szkół ponadgimnazjalnych:

I miejsce: Diana Rosłoń, Zespół Szkół Zawodowych w Lidzbarku Warmińskim

II miejsce: Aleksandra Wojtkielewicz, Zespół Szkół Ogólnokształcących w Lidzbarku Warmińskim

III miejsce: Alicja Oborska, Zespół Szkół Ogólnokształcących w Lidzbarku Warmińskim

Finaliści konkursu plastycznego z przedszkoli:

I miejsce: Lena Sędrowska, Przedszkole Niepubliczne „Miś” w Lidzbarku Warmińskim

II miejsce: Kajetan Jakóbczyk, Przedszkole Miejskie Barczewo

III miejsce: Nadia Zaremba, Przedszkole Niepubliczne Jacek i Agatka w Biskupcu

Finaliści konkursu plastycznego ze szkół podstawowych:

I miejsce: Katarzyna Fryczka, Szkoła Podstawowa Nr 3 w Lidzbarku Warmińskim

II miejsce: Julia Kołodziejczak, Szkoła Podstawowa Nr 3 w Lidzbarku Warmińskim

III miejsce: Adam Gromko, Szkoła Podstawowa Kobułty

Finaliści konkursu plastycznego z MOW:

I miejsce: Piotr Czaprowski

II miejsce: Dominik Zemojtel

III miejsce: Dawid Herdzik

Laureaci konkurów otrzymali nagrody rzeczowe, zaś wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy. Dziękujemy młodym artystom za zaprezentowany kunszt recytatorski i plastyczny, serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnej edycji za rok.

Zorganizowanie obchodów Dni Papieskich nie byłoby możliwe bez sponsorów: starosty lidzbarskiego – pana Jana Harhaja, burmistrza miasta – pana Jacka Wiśniowskiego, wójta gminy – pana Fabiana Andrukajtisa, HML Nosewicz – pana Michała Nosewicza, „Społem” w Lidzbarku Warm. – pana Jerzego Niedźwiedzkiego, Agrovis – pana Jerzego Wiśniewskiego, pana Mieczysława Rodzewicza, dyrektora ZSZ w Lidzbarku Warm. – pana Marka Chyla, Stowarzyszenia Przyjaciół Misia, Stowarzyszenia Dom Warmiński, Zakonu Rycerzy Jana Pawła II, Sióstr Pallotynek oraz wolontariuszy: Przemysława Ługowskiego, Olafa Szukisa, Klaudii Karbanik, Karoliny Biernackiej, Mileny Nowak, Justyny Czerwonki (uczniowie Technikum w ZSZ Lidzbark Warm.).

Wszystkim sponsorom i anonimowym darczyńcom, którzy wsparli upamiętnienie 40–stej rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Papieża słowa podziękowania składają organizatorzy konkursu: s. B. Mazur, Stowarzyszenie Przyjaciół Misia – B. Wiśniewska i Monika Talkowska-Hryniewicz, Stowarzyszenie „Wspieramy ZSZ LW” – Z. Hryniewicz i M. Królikowska oraz Zespół Szkół Zawodowych w Lidzbarku Warmińskim.

M. Królikowska

Share
Joomla templates by a4joomla. Copyright © Zespół Szkół Zawodowych w Lidzbarku Warmińskim