Czytajmy lektury - konkurs czytelniczy

7 listopada 2017 r. odbył się w szkole konkurs przeznaczony dla uczniów czwartych klas technikum pod hasłem: „Z lekturą za pan brat”. Wzięło w nim udział 45 tegorocznych maturzystów. Celem zmagań było uświadomienie uczestnikom stanu ich wiedzy. Młodzież odpowiadała na 30 pytań, dotyczących materiału literackiego, wynikającego z podstawy programowej. Były pytania dotyczące losów bohaterów, zakończenia utworów, przyczyn czy też literackich rozterek. Z odpowiedziami bywało różnie. Najczęściej powtarzana reakcja: „Ja to wiem, ale zapomniałem!” Nic dziwnego już starożytni twierdzili: „Repetitio est mater studiorum” (Powtarzanie jest matką nauki). Zatem powtarzajmy, przypominajmy, utrwalajmy.

Czytajmy lektury, fot. archiwum szkoły

W rywalizacji najlepsi okazali się:

klasa IV TE: Patrycja Dobiesz, Adriana Stefańska i Sandra Brzozowska,

klasa IV TF: Ewa Bartoszewska, Marta Wierzbicka i Katarzyna Stankiewicz,

klasa IV THM: Dawid Szafran i Radosław Sosnowski.

Wymienieni uczniowie mają powód do zadowolenia. Pozostałe osoby dostały cenną informację zwrotną i mam nadzieję, że uczynią z niej pożytek, czytając w długie listopadowe wieczory szkolne lektury.

K. Kołsut-Boratyn