Lidzbarskie Dni Papieskie 2017 - „Idźmy naprzód z nadzieją”

26.10.2017 r. w Lidzbarskim Domu Kultury odbyły się po raz piąty finały: „Warmińskiego Konkursu Recytatorskiego Poezji św. Jana Pawła II – Karola Wojtyły”, „Warmińskiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Warmińskiej” oraz Konkursu Plastycznego „Jak czynię dobro?”. W rywalizacji wzięły udział przedszkolaki oraz uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu Warmii. Honorowy patronat nad konkursami sprawowali: Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego – pan Gustaw Marek Brzezin, Arcybiskup Archidiecezji Warmińskiej – Józef Górzyński, Starosta Powiatu Lidzbarskiego – pan Jan Harhaj, Burmistrz Miasta Lidzbark Warmiński – pan Jacek Wiśniowski, Wójt Gminy Lidzbark Warmiński – pan Fabian Andrukajtis, Stowarzyszenie „Dom Warmiński” – pan Jarosław Kogut.

Laureaci konkursu recytatorskiego, fot. Błażej Bielik

W gali finałowej oprócz laureatów, przedszkolaków, uczniów, rodziców i nauczycieli uczestniczyli zaproszeni goście, patroni Lidzbarskich Dni Papieskich i członkowie komisji konkursowych. Uroczystość poprowadzili: Emilia Kolesar i Mariusz Wiśniewski (Technikum w ZSZ w Lidzbarku Warm.). Laureaci odebrali nagrody, a uroczystość uświetniły występy dzieci z Przedszkola „Miś” w Lidzbarku Warm. oraz Julii Zielińskiej i zespołu „Wild” z lidzbarskiego MDK. Zebrani wysłuchali także utworów Karola Wojtyły i Marii Zientary–Malewskiej w wykonaniu nagrodzonych uczniów. Można było podziwiać prace plastyczne dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych.

A oto laureaci konkursów, które odbyły się w ramach Lidzbarskich Dni Papieskich w dniach 23-24 października 2017 r.

Finaliści konkursu recytatorskiego ze szkół podstawowych:

I miejsce: Dominika Osowska, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Lidzbarku Warmińskim

II miejsce: Maja Klepacka, Szkoła Podstawowa Nr 3 w Lidzbarku Warmińskim

III miejsce: Karina Wójtowicz, Szkoła Podstawowa Nr 4 w Lidzbarku Warmińskim

Wyróżnienie: Karolina Gryta, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Lidzbarku Warmińskim

Finaliści konkursu recytatorskiego z gimnazjów:

I miejsce: Natalia Słońska, Szkoła Podstawowa z klasami gimnazjalnymi w Kraszewie

II miejsce: Konrad Gryszko, Gimnazjum Nr 24 w Olsztynie

III miejsce: Kacper Świetlikowski, Gimnazjum Nr 2 w Lidzbarku Warmińskim

Finaliści konkursu recytatorskiego ze szkół ponadgimnazjalnych:

I miejsce: Mateusz Kania, Zespół Szkół Budowlanych w Olsztynie

II miejsce: Julia Zielińska, Zespół Szkół Ogólnokształcących w Lidzbarku Warmińskim

III miejsce: Katarzyna Mika i Aleksandra Kimbar, Zespół Szkół i Placówek Oświatowych
w Lidzbarku Warmińskim

Wyróżnienie: Diana Rosłoń, Zespół Szkół Zawodowych w Lidzbarku Warmińskim

Finaliści konkursu plastycznego z przedszkoli:

I miejsce: Nela Pałka, Przedszkole Nr 6 w Lidzbarku Warmińskim

II miejsce: Marcin Werbicki, Szkoła Podstawowa w Runowie, klasa zerowa

III miejsce: Julia Bartnikowska, Szkoła Podstawowa w Runowie, klasa zerowa

Wyróżnienie: Małgorzata Sikorska, Przedszkole Niepubliczne „Miś” w Lidzbarku Warmińskim

Wyróżnienie: Kornelia Puzyrkiewicz, Przedszkole nr 6 w Lidzbarku Warmińskim

Finaliści konkursu plastycznego ze szkół podstawowych:

I miejsce Monika Więcek, Szkoła Podstawowa nr 1 w Lidzbarku Warmińskim

II miejsce: Małgorzata Szczęch, Szkoła Podstawowa w Runowie

III miejsce: Kacper Lubowicki, Szkoła Podstawowa w Runowie

Wyróżnienie: Zofia Szyszko, Szkołą Podstawowa nr 1 w Lidzbarku Warmińskim Wyróżnienie: Justyna Krumin, Szkołą Podstawowa nr 1 w Lidzbarku Warmińskim

Wyróżnienia specjalne przyznane przez Stowarzyszenie „Wspieramy ZSZ LW”:

Katarzyna Fryczka, Szkoła Podstawowa Nr 3 w Lidzbarku Warmińskim

Aleksandra Gulbińska, Szkoła Podstawowa Nr 3 Lidzbarku Warmińskim

Julia Pogorzelska, Szkoła Podstawowa Nr 4 w Lidzbarku Warmińskim

Finaliści konkursu plastycznego z MOW:

I miejsce: Krystian Wilamowski

II miejsce: Dominik Zemojtel

Wyróżnienie: Tomasz Jankowski

Laureaci konkurów otrzymali nagrody rzeczowe, zaś wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy. Dziękujemy młodym artystom za zaprezentowany kunszt recytatorski i plastyczny, serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnej edycji za rok.

Zorganizowanie obchodów Dni Papieskich nie byłoby możliwe bez sponsorów: burmistrza miasta – pana Jacka Wiśniowskiego, wójta gminy – pana Fabiana Andrukajtisa, HML Nosewicz – pana Michała Nosewicza, „Społem” w Lidzbarku Warm. – pana Jerzego Niedźwiedzkiego, Agrovis – pana Jerzego Wiśniewskiego, pana Mieczysława Rodzewicza, dyrektora ZSZ w Lidzbarku Warm. – pana Marka Chyla, Stowarzyszenia Przyjaciół Misia, Stowarzyszenia Dom Warmiński.

Wszystkim sponsorom i anonimowym darczyńcom, którzy wsparli upamiętnienie rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Papieża słowa podziękowania składają organizatorzy konkursu: s. B. Mazur, s. B. Sławińska, Stowarzyszenie Przyjaciół Misia – B. Wiśniewska i Monika Talkowska-Hryniewicz, Stowarzyszenie „Wspieramy ZSZ LW” – Z. Hryniewicz i M. Królikowska oraz Zespół Szkół Zawodowych w Lidzbarku Warmińskim.

M. K.