Talenty plastyczne

Bardzo nam miło poinformować, że talent plastyczny naszych uczennic został doceniony. Julia Lewaniewska (I TE) otrzymała główną nagrodę, Nagrodę Starosty Lidzbarskiego, w XXV Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Moje miasto - moja miejscowość” z motywem przewodnim tegorocznej edycji „Lidzbark Warmiński o zmierzchu i o świcie”. W tym samym konkursie Wiktoria Kozioł (I TI) otrzymała wyróżnienie. W sobotnie przedpołudnie, 30 listopada 2019 r., dziewczęta odebrały dyplomy i nagrody w siedzibie Młodzieżowego Domu Kultury.

XXV Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Moje miasto - moja miejscowość”, fot. K. Kołsut-Boratyn

Na konkurs zgłoszono łącznie 840 prac przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Wśród nagrodzonych byli uczniowie z całej Polski: z Krakowa, Reszla, Gdańska. Wszystkie „obrazy” młodych artystów robią duże wrażenie. Nawet nie wiemy, jak pięknie może wyglądać nasze miasto o zmierzchu i o świcie!

Wiktoria i Julia z zainteresowaniem obejrzały wystawę prac konkursowych, szukając inspiracji do własnej twórczości. Julia – laureatka konkursu, udzieliła krótkiego wywiadu olsztyńskiej telewizji „Kopernik”, opowiadając o swojej artystycznej pasji.

Dziewczętom serdecznie gratulujemy i cieszymy się z ich sukcesu.

(KK)