Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Lidzbarku Warmińskim,  ul. Orła Białego 5.  Telefon: 897672559,  e-mail: zszlwbiuro@wp.pl

mod_janalytics

02.jpg03.jpg04.jpg05.jpg06.jpg07.jpg08.jpg09.jpg10.jpg11.jpg12.jpg13.jpg14.jpg15.jpg16.jpg17.jpg18.jpg19.jpg20.jpg21.jpg22.jpg23.jpg24.jpg25.jpg26.jpg27.jpg

Lidzbarskie Dni Papieskie 2019

24 października 2019 r. w Lidzbarskim Domu Kultury odbyły się po raz siódmy finały: "Warmińskiego Konkursu Recytatorskiego Poezji św. Jana Pawła II – Karola Wojtyły", "Warmińskiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Warmińskiej” oraz Konkursu Plastycznego "Jan Paweł II - przyjaciel dzieci".

W rywalizacji wzięli udział uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstwowych z terenu Warmii. Honorowy patronat nad konkursami sprawowali: Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego – pan Gustaw Marek Brzezin, Arcybiskup Archidiecezji Warmińskiej – Józef Górzyński, Starosta Powiatu Lidzbarskiego – pan Jan Harhaj, Burmistrz Miasta Lidzbark Warmiński – pan Jacek Wiśniowski, Wójt Gminy Lidzbark Warmiński – pan Fabian Andrukajtis, Stowarzyszenie „Dom Warmiński” – pan Jarosław Kogut. W gali finałowej oprócz laureatów, uczniów, rodziców i nauczycieli uczestniczyli zaproszeni goście, patroni Lidzbarskich Dni Papieskich i członkowie komisji konkursowych. Uroczystość poprowadzili uczniowie Technikum nr 1 w Lidzbarku Warmińskim. Laureaci odebrali nagrody, a uroczystość uświetniły występy dzieci ze szkoły podstawowej pod opieką p. Ewy i Rafała Zielińskich. Zebrani wysłuchali także utworów Karola Wojtyły, Marii Zientary–Malewskiej oraz Ignacego Krasickiego w wykonaniu nagrodzonych uczniów.

Występy finalistów konkursu recytatorskiego, fot. archiwum szkoły

Wyniki konkursów, które odbyły się w ramach Lidzbarskich Dni Papieskich w dniach 21-22 października 2019 r., są następujące:

Warmiński Konkurs Recytatorski Poezji Warmińskiej kl. IV-VI:

I miejsce – Aleksandra Talara, opiekun Barbara Januszkiewicz, Szkoła Podstawowa w Kraszewie,
II miejsce – Hanna Milewicz, opiekun Jadwiga Noceń, Zespół Szkół w Lubominie,
III miejsce – Wiktoria Małachowska, opiekun Jadwiga Noceń, Zespół Szkół w Lubominie,

Warmiński Konkurs Recytatorski Poezji św. Jana Pawła II kl. VII-VIII:

I miejsce – Karolina Świerczewska i Michalina Cenian, opiekun Beata Wowk, Zespół Szkół w Lubominie,
II miejsce – Dominika Osowska, opiekun Beata Stankiewicz, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Lidzbarku Warmińskim.

Warmiński Konkurs Recytatorski Poezji św. Jana Pawła szkoły ponadpodstawowe:

I miejsce – Diana Rosłoń, opiekun Katarzyna Kołsut-Boratyn, Zespół Szkół Zawodowych w Lidzbarku Warmińskim,
II miejsce – Aleksandra Wojtkielewicz, opiekun Rafał Zieliński, Zespół Szkół Ogólnokształcących w Lidzbarku Warmińskim,
III miejsce – Alicja Mościanica, opiekun Rafał Zieliński
Wyróżnienie – Kacper Świetlikowski, opiekun Katarzyna Kołsut-Boratyn, Zespół Szkół Zawodowych w Lidzbarku Warmińskim.

Laureaci konkurów otrzymali nagrody rzeczowe, zaś wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy. Dziękujemy młodym artystom za zaprezentowany kunszt recytatorski i plastyczny, serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnej edycji za rok.

Wszystkim sponsorom i anonimowym darczyńcom, którzy wsparli upamiętnienie wyboru Karola Wojtyły na Papieża słowa podziękowania składają organizatorzy konkursu: s. B. Mazur, Stowarzyszenie „Wspieramy ZSZ LW” – Z. Hryniewicz i M. Królikowska oraz Zespół Szkół Zawodowych w Lidzbarku Warmińskim.

M. Królikowska

Share
Joomla templates by a4joomla. Copyright © Zespół Szkół Zawodowych w Lidzbarku Warmińskim