Z lekturą nam po drodze – konkurs dla uczniów klas czwartych

1 kwietnia 2019 r. odbył się w naszej szkole konkurs sprawdzający znajomość treści i problematyki lektur szkolnych. Wzięło w nim udział 32 uczniów klas czwartych. Zadanie polegało na udzieleniu odpowiedzi na 30 pytań. Dotyczyły one losów głównych bohaterów, imion i nazwisk postaci, przyporządkowania utworów do epok literackich, określenia przynależności gatunkowej czy rodzajowej. Test pozwolił młodzieży, przystępującej za miesiąc do egzaminu maturalnego, na autorefleksję i obiektywną ocenę stanu wiedzy.

„Kto czyta – żyje wielokrotnie...". Konkurs znajomości lektur, fot. K. Kołsut-Boratyn

W klasie IV TE najlepiej znającym lektury okazał się Kamil Dowejko, a w klasie IV THM Zuzanna Grigas. Serdecznie gratuluję zwycięzcom i zgodnie z umową nagradzam oceną bardzo dobrą z języka polskiego. Wszystkich uczniów, nie tylko tegorocznych maturzystów, zachęcam do czytania lektur, bowiem: „Kto czyta – żyje wielokrotnie. Kto zaś obcować z książkami nie chce na jeden żywot jest skazany” (Józef Czechowicz).

organizator konkursu K. Kołsut-Boratyn