Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Lidzbarku Warmińskim,  ul. Orła Białego 5.  Telefon: 897672559,  e-mail: zszlwbiuro@wp.pl

mod_janalytics

02.jpg03.jpg04.jpg05.jpg06.jpg07.jpg08.jpg09.jpg10.jpg11.jpg12.jpg13.jpg14.jpg15.jpg16.jpg17.jpg18.jpg19.jpg20.jpg21.jpg22.jpg23.jpg24.jpg25.jpg26.jpg27.jpg

Z lekturą nam po drodze – konkurs dla uczniów klas czwartych

1 kwietnia 2019 r. odbył się w naszej szkole konkurs sprawdzający znajomość treści i problematyki lektur szkolnych. Wzięło w nim udział 32 uczniów klas czwartych. Zadanie polegało na udzieleniu odpowiedzi na 30 pytań. Dotyczyły one losów głównych bohaterów, imion i nazwisk postaci, przyporządkowania utworów do epok literackich, określenia przynależności gatunkowej czy rodzajowej. Test pozwolił młodzieży, przystępującej za miesiąc do egzaminu maturalnego, na autorefleksję i obiektywną ocenę stanu wiedzy.

 „Kto czyta – żyje wielokrotnie...". Konkurs znajomości lektur, fot. K. Kołsut-Boratyn

W klasie IV TE najlepiej znającym lektury okazał się Kamil Dowejko, a w klasie IV THM Zuzanna Grigas. Serdecznie gratuluję zwycięzcom i zgodnie z umową nagradzam oceną bardzo dobrą z języka polskiego. Wszystkich uczniów, nie tylko tegorocznych maturzystów, zachęcam do czytania lektur, bowiem: „Kto czyta – żyje wielokrotnie. Kto zaś obcować z książkami nie chce na jeden żywot jest skazany” (Józef Czechowicz).

organizator konkursu K. Kołsut-Boratyn

Share
Joomla templates by a4joomla. Copyright © Zespół Szkół Zawodowych w Lidzbarku Warmińskim