Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Lidzbarku Warmińskim,  ul. Orła Białego 5.  Telefon: 897672559,  e-mail: zszlwbiuro@wp.pl

mod_janalytics

02.jpg03.jpg04.jpg05.jpg06.jpg07.jpg08.jpg09.jpg10.jpg11.jpg12.jpg13.jpg14.jpg15.jpg16.jpg17.jpg18.jpg19.jpg20.jpg21.jpg22.jpg23.jpg24.jpg25.jpg26.jpg27.jpg

Konkursy

Popularyzacja wiedzy o etosie polskiej policji

Pod koniec lutego 2019 r. Biuro Historii i Tradycji Komendy Głównej Policji ogłosiło ogólnopolski konkurs w ramach obchodów 100. rocznicy powołania Policji Państwowej, skierowany m.in. do uczniów klas mundurowych. Dwoje uczniów naszej szkoły wzięło w nim udział: Diana Rosłoń (II TE) w kategorii literackiej, a Mikołaj Kuhn (I TE) plastycznej. Mimo tego, iż nie udało nam się zakwalifikować do etapu centralnego, to od Naczelnika Wydziału Komunikacji Społecznej KWP w Olsztynie otrzymaliśmy podziękowanie, upominki firmowe (kubki, długopisy) oraz gadżety związane z udzielaniem pierwszej pomocy.

Uczestnicy konkursu: Diana i Mikołaj, autor zdjęcia: K. Kołsut-Boratyn

Konkursową pracę Diany pt: „Moja droga do munduru” można przeczytać poniżej. Mamy nadzieję, że przyszłym uczniom naszej szkoły, którzy jeszcze zastanawiają się nad wyborem klasy o profilu policyjno-prawnym, praca pomoże podjąć decyzję na „tak”. Serdeczne podziękowania dla Diany i Mikołaja za kreatywność i chęć sprawdzenia swoich możliwości.

Opiekun uczniów – K.K.

Praca konkursowa Diany Rosłoń (PDF)

Młodzi piszą

Uczennica klasy III TE Dominika Szczuczyńska wzięła udział w Międzyszkolnym Konkursie Literackim ,,Młodzi piszą”, zorganizowanym przez Ogólnokształcące Liceum Programów Indywidualnych i Liceum Plastyczne w Gdańsku. Na konkurs wpłynęło około 1000 prac, tym bardziej cieszy fakt, że Dominika otrzymała wyróżnienie za pracę literacką w grupie wiekowej dla szkół średnich. Gratuluję!

Dominika Szczuczyńska wyróżniona w konkursie literackim, fot. Joanna Zabiełło-Kruszewska

Joanna Zabiełło-Kruszewska

Z lekturą nam po drodze – konkurs dla uczniów klas czwartych

1 kwietnia 2019 r. odbył się w naszej szkole konkurs sprawdzający znajomość treści i problematyki lektur szkolnych. Wzięło w nim udział 32 uczniów klas czwartych. Zadanie polegało na udzieleniu odpowiedzi na 30 pytań. Dotyczyły one losów głównych bohaterów, imion i nazwisk postaci, przyporządkowania utworów do epok literackich, określenia przynależności gatunkowej czy rodzajowej. Test pozwolił młodzieży, przystępującej za miesiąc do egzaminu maturalnego, na autorefleksję i obiektywną ocenę stanu wiedzy.

 „Kto czyta – żyje wielokrotnie...". Konkurs znajomości lektur, fot. K. Kołsut-Boratyn

W klasie IV TE najlepiej znającym lektury okazał się Kamil Dowejko, a w klasie IV THM Zuzanna Grigas. Serdecznie gratuluję zwycięzcom i zgodnie z umową nagradzam oceną bardzo dobrą z języka polskiego. Wszystkich uczniów, nie tylko tegorocznych maturzystów, zachęcam do czytania lektur, bowiem: „Kto czyta – żyje wielokrotnie. Kto zaś obcować z książkami nie chce na jeden żywot jest skazany” (Józef Czechowicz).

organizator konkursu K. Kołsut-Boratyn

Młodzież zapobiega pożarom

26 III 2019 r. w Komendzie Powiatowej PSP w Lidzbarku Warmińskim odbyły się miejskie eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod tytułem ,,Młodzież zapobiega pożarom”. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Wiktoria Madej (III TE) i Bartłomiej Szczepański (I THP). Wiktoria zajęła I miejsce w kategorii szkół ponadpodstawowych  i zakwalifikowała się do etapu powiatowego. Gratulujemy!

Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, fot. archiwum szkoły

Opiekun - J. Zabiełło-Kruszewska

Podkategorie

Joomla templates by a4joomla. Copyright © Zespół Szkół Zawodowych w Lidzbarku Warmińskim