Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Lidzbarku Warmińskim,  ul. Orła Białego 5.  Telefon: 897672559,  e-mail: zszlwbiuro@wp.pl

mod_janalytics

02.jpg03.jpg04.jpg05.jpg06.jpg07.jpg08.jpg09.jpg10.jpg11.jpg12.jpg13.jpg14.jpg15.jpg16.jpg17.jpg18.jpg19.jpg20.jpg21.jpg22.jpg23.jpg24.jpg25.jpg26.jpg27.jpg

Konkursy

Lidzbarskie Dni Papieskie 2018

25.10.2018 r. w Lidzbarskim Domu Kultury odbyły się po raz szósty finały:

  • „Warmińskiego Konkursu Recytatorskiego Poezji św. Jana Pawła II – Karola Wojtyły”,
  • „Warmińskiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Warmińskiej”
  • Konkursu Plastycznego „Kto Ty jesteś? – Polak mały”.

W rywalizacji wzięły udział przedszkolaki oraz uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu Warmii. Honorowy patronat nad konkursami sprawowali: Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego – pan Gustaw Marek Brzezin, Arcybiskup Archidiecezji Warmińskiej – Józef Górzyński, Starosta Powiatu Lidzbarskiego – pan Jan Harhaj, Burmistrz Miasta Lidzbark Warmiński – pan Jacek Wiśniowski, Wójt Gminy Lidzbark Warmiński – pan Fabian Andrukajtis, Stowarzyszenie „Dom Warmiński” – pan Jarosław Kogut.

Diana Rosłoń zajęła I miejsce w kategorii szkół średnich, fot. archiwum organizatorów

W gali finałowej oprócz laureatów, przedszkolaków, uczniów, rodziców i nauczycieli uczestniczyli zaproszeni goście, patroni Lidzbarskich Dni Papieskich i członkowie komisji konkursowych. Uroczystość poprowadzili: Emilia Kolesar i Adrian Mięczkowski – uczniowie Technikum nr 1 w ZSZ w Lidzbarku Warm. Laureaci odebrali nagrody, a uroczystość uświetniły występy dzieci z Przedszkola „Miś” w Lidzbarku Warm., Julii Zielińskiej oraz  zespołu „Wild” z lidzbarskiego MDK. Zebrani wysłuchali także utworów Karola Wojtyły i Marii Zientary–Malewskiej w wykonaniu nagrodzonych uczniów. Można było podziwiać prace plastyczne dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych.

Czytaj więcej: Lidzbarskie Dni Papieskie 2018

Jak II THP zrealizowała wygraną w konkursie na „Super klasę”?

Klaudia: „ Przygoda pełna emocji, którą chętnie bym powtórzyła (Panią z Escape roomu serdecznie pozdrawiam!)”.

Michał: „W parku linowym było świetnie, choć trochę denerwowało opóźnianie trasy przez naszych kolegów,… ale dzięki temu było śmiesznie”.

Andrzej: „W parku było świetnie, bo w powietrzu czuć było rywalizację”.

Majkel: „Ciekawe przeżycia i dobre jedzenie w KFC”.

Mateusz: „Wycieczka była git malina!”

Szymon: „Aj… Ta wycieczka…. Więcej czasu spędziłem stojąc na platformie niż przechodząc przeszkody… Oczywiście było fajnie, ale za długo”.

Michał: „Było extra, lot Wojtka bezcenny”.

Julia: „Wycieczkę zaliczam do udanych: piękna pogoda, przerażający Escape room, stresujący park linowy i smaczny Mc Donalds! No i my: zadowoleni i syci”.

 

Tak o wycieczce do Olsztyna wypowiadają się uczniowie II THP – klasy, która w roku szkolnym 2017/2018 zajęła 2. miejsce w konkursie na Super Klasę organizowanym przez Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Lidzbarku Warmińskim. Otrzymaną nagrodę pieniężną uczniowie postanowili wykorzystać, wraz z wychowawczynią panią Anną Kosacz, na wyjazd do Olsztyna. Zaplanowano: pełną strachu i emocji wizytę w Escape roomie, zmagania z lękiem i słabą kondycją w parku linowym Hardcore, leniwy spacer uliczkami Starego Miasta, nie zawsze zdrowy obiad i mnóstwo zdjęć. Plan wykonano w pełni, a uczniowie wraz z opiekunami bezpiecznie i bez żadnych przeszkód wrócili do Lidzbarka. Po dawce takiej motywacji tylko patrzeć, jak w bieżącym roku szkolnym II THP ponownie powalczy o wysoką lokatę.  Tego serdecznie im życzymy.

K.K.

Regulaminy konkursów (recytatorskiego i plastycznego) z okazji obchodów Dni Papieskich

Publikujemy regulaminy VI edycji konkursów z okazji Dni Papieskich w Lidzbarku Warmińskim (na rok 2018). Zapraszamy do udziału w konkursach. Na finalistów czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe. Finał konkursów odbędzie się w LDK 25 października 2018. 

Regulamin i karta zgłoszenia Konkursu plastycznego dla przedszkoli i klas I – III szkół podstawowych:
http://zszlw.edu.pl/pliki/2018/dp/regulamin_plastyczny.pdf

Regulaminy i karty zgłoszeń Konkursu recytatorskiego poezji poezji warmińskiej – klasy IV – VI szkoły podstawowej:
http://zszlw.edu.pl/…/…/dp/regulamin_recytatorski_sp-4-6.pdf

Regulaminy i karty zgłoszeń Konkursu recytatorskiego poezji św. Jana Pawła II (klasy VII – VIII szkoły podstawowej oraz gimnazjum:
http://zszlw.edu.pl/…/dp/regulamin_recytatorski_sp7-8_gimn

Regulamin i karty zgłoszeń Konkursów recytatorskich poezji św. Jana Pawła II - szkoły ponadgimnazjalne
http://zszlw.edu.pl/…/…/regulamin_recytatorski_ponadgimn.pdf 

Finał Warmińsko – Mazurskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego 2018

Dnia 25.05.2018 r. odbył się Finał Warmińsko-Mazurskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego 2018 r. Wzięło w nim udział 18 drużyn. Powiat Lidzbarski reprezentowali uczniowie naszej szkoły: Szymon Sokołowski, Szymon Stankiewicz oraz Grzegorz Borkowski.  Drużyna wywalczyła siódme miejsce.

Finał Warmińsko-Mazurskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego 2018, fot. archiwum szkoły

Z.H., M.P.

Przepiękna wiosna w obiektywie

Wiosenna aura jest dla nas w tym roku wyjątkowo łaskawa. Zachęceni pięknem przyrody postanowiliśmy na lekcji wiedzy o kulturze kontynuować nasz cykl uwieczniania pór roku na zdjęciach. Tym razem pewnym utrudnieniem było dostrzeżenie jakiegoś detalu, który dopełnia całości. „Wiosna w szczególe” – takie hasło przyświecało naszym pracom. Zobaczcie na szkolnym FB, co udało nam się podpatrzeć, uchwycić i zamknąć w obrazie. Wspólnie wybrane, najlepsze prace zostały nagrodzone ocenami bardzo dobrymi i celującymi.

Fot. Kamil Chapanionek (I TEI)

Uczniowie I TEI i I THP

Czytaj więcej: Przepiękna wiosna w obiektywie

Podkategorie

Joomla templates by a4joomla. Copyright © Zespół Szkół Zawodowych w Lidzbarku Warmińskim