Młodzi hotelarze uczą się zawodu w Termach Warmińskich

26 lutego 2016 r. uczniowie z klasy III, dzięki Pani menager Marcie Andrzejewskiej oraz kierownikowi szkolenia praktycznego ZSZ– Panu Zdzisławowi Hołowienko, na lekcje przedmiotów zawodowych udali się do Term Warmińskich. Podstawa programowa w zawodzie technik hotelarstwa pozwala na prowadzenie zajęć w obiektach świadczących usługi hotelarskie, a termy ze swym zapleczem należą do takich.

Klasa III TH w Termach Warmińskich, fot. Klaudia Biernacka, więcej zdjęć na FB.

Młodzież wysłuchała wykładu w sali konferencyjnej, a następnie zapoznała się z wyposażeniem części gastronomicznej kompleksu, a w strefach: Terma Aktywna, Terma Relaks i Wellness&Spa wcieliła się w rolę klienta oraz obsługi. Uczniowie w atrakcyjnych warunkach utrwalali terminologię zawodową, np.: HACCP, szokarka, dyspensery, board menu. Te doświadczenia z pewnością wzbogaciły ich wiedzę i poszerzyły zawodowe horyzonty. Termy są olbrzymim kompleksem, dlatego też mam nadzieję, że kolejne strefy będą przedmiotem przyszłych lekcji zawodowych.

J. Górecka