Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Lidzbarku Warmińskim,  ul. Orła Białego 5.  Telefon: 897672559,  e-mail: zszlwbiuro@wp.pl

mod_janalytics

02.jpg03.jpg04.jpg05.jpg06.jpg07.jpg08.jpg09.jpg10.jpg11.jpg12.jpg13.jpg14.jpg15.jpg16.jpg17.jpg18.jpg19.jpg20.jpg21.jpg22.jpg23.jpg24.jpg25.jpg26.jpg27.jpg

Wrażenia młodzieży z wyjazdu do Francji: „Fantastyczna wycieczka”

1 – 7 lutego 2016 r. to dni, które zapamiętamy na bardzo długo. Właśnie wtedy 12 uczniów z Technikum, na mocy umowy podpisanej przez naszą szkołę i szkołę „Pierre Doriole” w La Rochelle we Francji, wzięło udział w uczniowskiej wymianie polsko - francuskiej.

Na początku był emocjonujący lot, a potem Paryż. Zwiedziliśmy miasto, jego najważniejsze zabytki: Wieżę Eiffl’a, Katedrę Notre Dame, Łuk Triumfalny, Plac Concorde, Louvre, Grand Palace oraz odbyliśmy spacer sławną Aleją Pół Elizejskich.

Nad oceanem, fot. uczestnicy wycieczki

Następnego dnia udaliśmy się szybkim pociągiem TGV do zaprzyjaźnionej szkoły. Zostaliśmy serdecznie przywitani przez dyrekcję, nauczycieli i rówieśników. Przedstawiono nam plan naszej wizyty. Po wyśmienitym lunchu w stołówce szkolnej rozjechaliśmy się w towarzystwie uczniów – naszych opiekunów do ich rodzinnych domów. Tam również radośnie nas przyjęto.

Podczas wizyty w La Rochelle zwiedziliśmy Oceanarium, w którym są zgromadzone gatunki zwierząt morskich z całego globu. Byliśmy także w Muzeum Botanicznym z tysiącami wypchanych zwierzęcych eksponatów. Zobaczyliśmy Fort Boyard- znany z programu telewizyjnego i wyspę I’ lle de Re – kurort letni, przyciągający tysiące wczasowiczów.

Cały pobyt uświetniła nam przepiękna aura. Pogoda wyjątkowo nam sprzyjała, a wiosenne słońce dodawało radości z pobytu. Pełni wrażeń i nowych znajomości oraz doświadczeń życiowych i komunikacyjnych (język obcy) wróciliśmy do Polski. Dziś oczekujemy przyjazdu naszych nowych, francuskich przyjaciół do nas, a to już wkrótce, bo 17 marca. Chcemy im również pokazać to co na Warmii najpiękniejsze.

Jednocześnie bardzo gorąco dziękujemy tym, którzy swoim wsparciem przyczynili się do tego, że mogliśmy wziąć udział w tej wymianie. A są to: Starostwo Powiatowe w Lidzbarku Warmińskim, Warmińska Spółdzielnia Inwalidów, PSS „Społem”, Hurtownia „Agat”, Liropol s.c. oraz Komitet Rodzicielski działający przy naszej szkole i oczywiście nasi rodzice. Najserdeczniejsze i największe „dziękujemy” kierujemy do pani Jolanty Lesiak, która wszystko zorganizowała i z nami wyjechała.

Pełni wrażeń uczestnicy wyjazdu.

Share
Joomla templates by a4joomla. Copyright © Zespół Szkół Zawodowych w Lidzbarku Warmińskim