Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Lidzbarku Warmińskim,  ul. Orła Białego 5.  Telefon: 897672559,  e-mail: zszlwbiuro@wp.pl

mod_janalytics

02.jpg03.jpg04.jpg05.jpg06.jpg07.jpg08.jpg09.jpg10.jpg11.jpg12.jpg13.jpg14.jpg15.jpg16.jpg17.jpg18.jpg19.jpg20.jpg21.jpg22.jpg23.jpg24.jpg25.jpg26.jpg27.jpg

Zajęcia w Oranżerii Kultury

Termin:14.01.2016r. na dwóch lekcjach metod i technik w hotelarstwie.

Uczestnicy: hotelarze z III THF z opiekunem p. J. Górecką.

Prowadzący: Izabela Treutle - Instruktor ds. edukacji regionalnej i turystyki, również przewodnik i dziennikarz (woow!)

Co się działo i o czym było? - realizacja tematu: „Obrzędy i zwyczaje na Warmii i Mazurach”.

Hotelarze u Krasickiego, fot. archiwum szkoły

Oranżeria jest niezwykłym miejscem – przekonaliśmy się o tym osobiście podczas wykładu – o obrzędach i zwyczajach. Narracja i sposób bycia oraz dynamika naszej wykładowczyni była nam znajoma i w końcu odkryliśmy dlaczego. Okazało się, że p. Izabela pracowała jako hotelarz, a obecnie ma ciągły kontakt z turystami, oprowadzając ich po naszym urokliwym mieście.

 

Z uwagi na pierwszą wizytę w zabytkowej oranżerii zaczęliśmy od ogólnych informacji o historii budowli. Przeszliśmy do głównego pomieszczenia, gdzie m.in. odbywają się koncerty fortepianowe. Dowiedzieliśmy się, że o zabytkową oranżerię wyjątkowo dbał biskup Ignacy Krasicki, który cenił sobie roślinność egzotyczną i ananasy w czekoladzie. Natomiast budynek oranżerii był niegdyś letnim pawilonem ogrodowym, okrążonym parkiem. Siedząc wygodnie poczuliśmy magię tego miejsca, zachwycaliśmy się niesamowitym widokiem na zabytki Lidzbarka. Mieliśmy okazję przyjrzeć się licznym freskom ze scenami mitologicznymi, które przedstawiały Dionizosa (Bachusa) - boga płodności, zabawy, dzikiej natury oraz winnej latorośli i wina.

Następnie obejrzeliśmy Bibliotekę Pedagogiczną z elegancką czytelnią. Zbiory biblioteczne liczą ok. 8 tysięcy książek. Po obejrzeniu księgozbioru, udaliśmy się do piwnic, by zobaczyć nowoczesną metodę archiwizowania zbiorów.

Na wykład „Obrzędy i zwyczaje na Warmii i Mazurach” pani Izabela zaprosiła nas do sali ekspozycyjnej, gdzie umieszczona była wystawa ilustracji książkowych Bożeny Truchanowskiej. Okazało się, że w niewielkim powierzchniowo budynku oranżerii pomieszczenia są tak zaaranżowane, że doskonale pełnią równocześnie funkcje użytkowe i historyczne.

Siedząc przy stole słuchaliśmy, a potem dyskutowaliśmy o różnicach pomiędzy „zwyczajem” a „tradycją”. Pani Iza opowiedziała również o zwyczajach - zabobonach warmińskich, np. o zakazie gotowania i przyrządzania grochu w Boże Narodzenie ze względu na ryzyko narażenia się na wrzody; ukręcania ciast, mieszania potraw - zagrożenie narodzenia się chorych bydląt; obierania ziemniaków - silne linienie zwierząt. W Nowy Rok ludzie mieli zwyczaj przyrządzać "nowolato" - ciasto na bazie piwa kandykowego, z którego formowało się figurki zwierząt, a następnie podawano je trzodzie, dziękując w ten sposób za korzyści płynące z ich hodowli. W nowolato wsmarowywano także korę drzew owocowych, prosząc o obfite zbiory.

Wycieczka i wykład pełne były ciekawych wiadomości – robiłam notatki, więc łatwiej mi teraz odtworzyć to wszystko. Sadzę również, że tradycje i zwyczaje należy pielęgnować, są one wyznacznikiem naszej kultury i zwyczajów narodowych. W pracy przyszłego hotelarza zagadnienia te są szczególnie istotne, ponieważ pozwalają na lepszą komunikację i mogą być atrakcją turystyczna i usługą dodatkową dla turystów .

Adrianna Gabrusianiec, kl. III THF

Share
Joomla templates by a4joomla. Copyright © Zespół Szkół Zawodowych w Lidzbarku Warmińskim