Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Lidzbarku Warmińskim,  ul. Orła Białego 5.  Telefon: 897672559,  e-mail: zszlwbiuro@wp.pl

mod_janalytics

02.jpg03.jpg04.jpg05.jpg06.jpg07.jpg08.jpg09.jpg10.jpg11.jpg12.jpg13.jpg14.jpg15.jpg16.jpg17.jpg18.jpg19.jpg20.jpg21.jpg22.jpg23.jpg24.jpg25.jpg26.jpg27.jpg

Koło Hotelarskie z wizytą w obiektach hotelarskich w Olsztynie

W sobotę 3 października 2015 r. pojechaliśmy do Olsztyna. Naszym głównym celem było zwiedzenie obiektów noclegowych.

Pierwszym miejscem, które odwiedziliśmy był 3* hotel „Omega”, położony nad Jeziorem Krzywe. Dyrektor ds. marketingu oprowadził nas po całym obiekcie. Pokazał nam przytulne pokoje typu standard, studio i apartamenty oraz przestronne lobby hotelowe, restaurację i recepcję.

Następnie udaliśmy do hotelu typu biznesowego „Dyplomat” należącego do sieci hoteli Best Western Plus. Jest to obiekt 4* położony w centrum Olsztyna. Manager oprowadził nas po typowych pokojach, które miały wystrój w stylu państw europejskich (rosyjskim, francuskim, angielskim) oraz pokazał salę konferencyjną, restauracje i recepcję.

Hotelarze w Olsztynie, fot. archiwum szkoły

Po południu swoje kroki skierowaliśmy do dwóch schronisk młodzieżowych. Jedno z nich mieści się w budynku dawnego hotelu Relaks i jest skategoryzowane, natomiast drugi obiekt znacznie mniejszy jest nieskategoryzowanym obiektem hotelarskim. W schroniskach obejrzeliśmy jednostki mieszkalne 4,3,2 i 1-osobowe. Mogliśmy też zobaczyć kuchnię, w której goście sami przyrządzają posiłki.

Wycieczka ta przyniosła nam wiele nowych doświadczeń i wrażeń. Dowiedzieliśmy się jak funkcjonują hotele wypoczynkowe, biznesowe oraz schroniska młodzieżowe. Wróciliśmy zmęczeni, ale bogatsi o nowe doświadczenia, które na pewno przydadzą się nam w przyszłości. Już szykujemy się do następnej wyprawy - może gdzieś dalej?

Katarzyna Szymańska (ITH), Amanda Orzeł (IVTH)

Share
Joomla templates by a4joomla. Copyright © Zespół Szkół Zawodowych w Lidzbarku Warmińskim