Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Lidzbarku Warmińskim,  ul. Orła Białego 5.  Telefon: 897672559,  e-mail: zszlwbiuro@wp.pl

mod_janalytics

02.jpg03.jpg04.jpg05.jpg06.jpg07.jpg08.jpg09.jpg10.jpg11.jpg12.jpg13.jpg14.jpg15.jpg16.jpg17.jpg18.jpg19.jpg20.jpg21.jpg22.jpg23.jpg24.jpg25.jpg26.jpg27.jpg

Geografia w Planetarium

Klasy II TE i II THM pojechały 9 listopada 2016 r. na dwie lekcje geografii do olsztyńskiego Planetarium.

Dzięki projekcji dydaktycznej p.t. „Ruchy Ziemi i ich następstwa” uczniowie mogli obserwować na kopule Planetarium ruchy gwiazd i Słońca w różnych porach roku na różnych szerokościach geograficznych. Prowadzący tłumaczył również zależność oświetlenia Ziemi i występowania pór roku od położenia naszej planety na orbicie wokół Słońca, komentując wirującą przed oczami animację.

Wycieczka do Planetarium, fot. Katarzyna Pękala

Druga lekcja to film w technice fulldome p.t. „Nasz Wszechświat”, czyli podróż po Układzie Słonecznym, zawierająca obrazy planet i innych obiektów kosmicznych, a potem skok w dalsze krańce Drogi Mlecznej i rzut oka w nieskończoną przestrzeń i pędzące przez nią galaktyki. Ten olbrzymi, dynamiczny obraz Wszechświata powoduje prawdziwy zachwyt i zawroty głowy.

Film poprzedziła prezentacja gwiazdozbiorów nocnego nieba nad Warmią w czterech porach roku.

Nawet najciekawsze lekcje w pracowni nie zastąpią niezwykłych pokazów, jakie oferuje Planetarium.

Katarzyna Pękala

Share
Joomla templates by a4joomla. Copyright © Zespół Szkół Zawodowych w Lidzbarku Warmińskim