Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Lidzbarku Warmińskim,  ul. Orła Białego 5.  Telefon: 897672559,  e-mail: zszlwbiuro@wp.pl

mod_janalytics

02.jpg03.jpg04.jpg05.jpg06.jpg07.jpg08.jpg09.jpg10.jpg11.jpg12.jpg13.jpg14.jpg15.jpg16.jpg17.jpg18.jpg19.jpg20.jpg21.jpg22.jpg23.jpg24.jpg25.jpg26.jpg27.jpg

XII Dzień Przedsiębiorczości w naszej szkole

Od 11 lat organizowany jest w naszej szkole Dzień Przedsiębiorczości. W tym dniu odbywamy lekcje przedsiębiorczości w wybranych zakładach pracy, do których udajemy się w ramach jednodniowych praktyk. W tym roku było podobnie. Zanim jednak wyszliśmy w teren wzięliśmy udział w apelu, przygotowanym przez uczniów Szkolnego Koła Przedsiębiorczości oraz Panie: G. Brzozowską, A. Bielewicz, M.Szewalje-Jasińską i A. Hanusz.

Pokaz capoeiry, fot. archiwum szkoły

W auli przywitały nas prowadzące: Małgorzata Zapaśnik i Ewelina Maścianiaca z kl. I TE. Następnie obejrzeliśmy ciekawą prezentację, przedstawiającą działalność Szkolnego Koła Przedsiębiorczości (wśród nich wycieczki do Warszawy i Torunia oraz liczne konkursy), a także prezentację, przypominającą ubiegłoroczny sukces, kiedy to Zespół Szkół Zawodowych uzyskał tytuł „Europejskiej Szkoły Przedsiębiorczości 2015”. Martyna Sartanowicz i Martyna Piłat z IV TE opowiedziały, jak znalazły i rozwijały swoje pasje.

 

Prezentacja dziewcząt stała się bardzo dobrym wstępem do drugiej części spotkania. Motto tegorocznego Dnia Przedsiębiorczości brzmi: „Żyj z pasją, spełniając swoje marzenia”. Organizatorzy zaprosili do naszej szkoły takie właśnie osoby: Panią Aleksandrę Jaworską, Pawła Sadowskiego i Marcina Lipskiego. Każdy z nich opowiedział nam o swojej pasji i drodze do sukcesu.

Pani Aleksandra Jaworska – instruktorka tańca nowoczesnego i autorka licznych choreografii, miłość i pasję do tańca połączyła z przedsiębiorczością, zakładając Strefę Tańca „Natural Dance”. Grupa tancerek zaprezentowała nam efekty ich codziennych treningów. Pan Sadowski jest obecnie dyrektorem Lidzbarskiego Domu Kultury. Droga do miejsca, w którym obecnie się znajduje, nie była taka oczywista i wiodła go od studiowania historii poprzez pracę w bibliotece i taniec w „Perle Warmii”. Dopiero teraz ma pewność, że praca jest jego prawdziwą pasją. Natomiast Marcin Lipski to instruktor capoeiry. Rzeczowo opowiedział nam o historii i filozofii tej sztuki walki połączonej z tańcem. Przybyła z nim grupa capoeiry zaprezentowała umiejętności, tworząc prawdziwe widowisko.

Wszystkich gości, ludzi z pasją, którzy potrafili własny talent i zainteresowania przekuć w sposób na życie nagrodziliśmy gromkimi brawami. Spotkanie było na tyle interesujące (troszkę się przedłużyło), że nie starczyło czasu na konkurs „Kocham Cię, ekonomio”. Musieliśmy już wychodzić do zakładów pracy. Jednak Panie organizatorki obiecały, że poszukają w najbliższym czasie sposobności do tego, aby jednak konkurs się odbył i sprawdzą naszą wiedzę z przedsiębiorczości i ekonomii.

To na razie tyle o udanym Dniu Przedsiębiorczości. W najbliższym czasie pojawią się relacje z Waszych wizyt w zakładach pracy i zdjęcia, na które zawsze czekacie.

(KK)

Share
Joomla templates by a4joomla. Copyright © Zespół Szkół Zawodowych w Lidzbarku Warmińskim