Wyjście do Polmleku

31.03.2016 r. uczennice klasy IV TH oraz uczniowie Szkolnego Koła Przedsiębiorczości wraz z organizatorkami lekcji zawodoznawczej - p. Anną Bielewicz i p. Grażyną Brzozowską udali się do lidzbarskiego zakładu mleczarskiego - Polmlek. Celem wycieczki było zapoznanie się z procesami produkcji i wytwarzania produktów nabiałowych. Kierownik zakładu głównego p. Magdalena Ambroz oprowadziła nas po dziale masłowni, mozzarelii oraz serowni i przybliżyła metody wytwarzania produktów mleczarskich.

Wycieczka zawodoznawcza do Polmleku, fot. Paulina Osik

W zakładzie zachowana jest higiena i czystość, aby wejść na którąkolwiek z hal produkcyjnych, musieliśmy zdjąć biżuterię, zostawić wszystkie zbędne przedmioty oraz nałożyć ochronne ubranie i zdezynfekować ręce. Zabroniono nam również zabrania ze sobą aparatów, a wszystko po to, aby zachować szczególną ostrożność.

Produkcja wywarła na nas duże wrażenie. Mogliśmy na własne oczy zobaczyć jak powstają produkty, które codziennie spożywamy.

Zwiedzały i opisały Amanda z IV TH i Ewelina z II TE