Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Lidzbarku Warmińskim,  ul. Orła Białego 5.  Telefon: 897672559,  e-mail: zszlwbiuro@wp.pl

mod_janalytics

02.jpg03.jpg04.jpg05.jpg06.jpg07.jpg08.jpg09.jpg10.jpg11.jpg12.jpg13.jpg14.jpg15.jpg16.jpg17.jpg18.jpg19.jpg20.jpg21.jpg22.jpg23.jpg24.jpg25.jpg26.jpg27.jpg

Wyjście do Polmleku

31.03.2016 r. uczennice klasy IV TH oraz uczniowie Szkolnego Koła Przedsiębiorczości wraz z organizatorkami lekcji zawodoznawczej - p. Anną Bielewicz i p. Grażyną Brzozowską udali się do lidzbarskiego zakładu mleczarskiego - Polmlek. Celem wycieczki było zapoznanie się z procesami produkcji i wytwarzania produktów nabiałowych. Kierownik zakładu głównego p. Magdalena Ambroz oprowadziła nas po dziale masłowni, mozzarelii oraz serowni i przybliżyła metody wytwarzania produktów mleczarskich.

Wycieczka zawodoznawcza do Polmleku, fot. Paulina Osik

W zakładzie zachowana jest higiena i czystość, aby wejść na którąkolwiek z hal produkcyjnych, musieliśmy zdjąć biżuterię, zostawić wszystkie zbędne przedmioty oraz nałożyć ochronne ubranie i zdezynfekować ręce. Zabroniono nam również zabrania ze sobą aparatów, a wszystko po to, aby zachować szczególną ostrożność.

Produkcja wywarła na nas duże wrażenie. Mogliśmy na własne oczy zobaczyć jak powstają produkty, które codziennie spożywamy.

Zwiedzały i opisały Amanda z IV TH i Ewelina z II TE

Share
Joomla templates by a4joomla. Copyright © Zespół Szkół Zawodowych w Lidzbarku Warmińskim