Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Lidzbarku Warmińskim,  ul. Orła Białego 5.  Telefon: 897672559,  e-mail: zszlwbiuro@wp.pl

mod_janalytics

02.jpg03.jpg04.jpg05.jpg06.jpg07.jpg08.jpg09.jpg10.jpg11.jpg12.jpg13.jpg14.jpg15.jpg16.jpg17.jpg18.jpg19.jpg20.jpg21.jpg22.jpg23.jpg24.jpg25.jpg26.jpg27.jpg

Podróż po pierniki i... indeksy z zamiłowania do rachunkowości

Dnia 11.12.2015 roku Szkolny Klub Przedsiębiorczości zorganizował wyjazd uczennic klasy IV TE: Agaty Janiaszczyk, Martyny Piłat, Martyny Pachulskiej, Martyny Sartanowicz, Marceliny Statkiewicz i Martyny Szostak do Torunia pod opieką Pani Grażyny Brzozowskiej. Celem wyjazdu był udział w XVI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy z Rachunkowości dla Uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych. Konkurs organizowany jest przez Koło Naukowe Rachunkowości przy Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Odbiór dyplomów z rąk profesora UKM,  Sławomira Sojaka, fot. archiwum szkoły

Młodzież naszej szkoły bierze udział w tym konkursie od 2000 r. Pełne nadziei i szerokiej wiedzy przystąpiłyśmy do rywalizacji z 174 konkurentami z 34 szkół z całego kraju. Wiedzę uczestników w eliminacjach miał sprawdzić test wyboru składający się z 25 pytań. Do finału miało zakwalifikować się najlepszych 20. Mimo naszego przygotowania nie udało się dotrzeć o finału. Należy jednak docenić nasze zaangażowanie i godne reprezentowanie szkoły.

 

Zanim grupa wróciła do domu, z chęcią ruszyła na Stare Miasto, gdzie zrobiłyśmy dużo zdjęć m.in. z Mikołajem Kopernikiem i osiołkiem. Figura osła nawiązuje do stosowanych w dawnym Toruniu kar cielesnych za drobne i cięższe przewinienia. Oryginalny osioł stał w tym miejscu do 1797 r. Dziś dla upamiętnienia tej historii na Starym Mieście stoi figura osła z brązu będąca ulubionym tematem dla turystów-fotografów. Po dniu wrażeń spróbowałyśmy lokalnych przysmaków toruńskiej kuchni oraz kupiłyśmy chlubę Torunia- słynne pierniki.

Zadowolone, z wrażeniami, nowymi doświadczeniami i zakupami, w pełnym składzie wróciłyśmy do domu ok. godz. 21. W trakcie całej wycieczki grupie towarzyszyła lubiana w naszej szkole nauczycielka przedmiotów ekonomicznych - Pani Jolanta Markowska, która przeszła w ubiegłym roku na emeryturę. Cała grupa uczestniczek dziękuje Pani Jolancie Markowskiej za wsparcie, ciepłą i miłą atmosferę podczas całej podróży, a uczniów klas młodszych zachęca do chętnego udziału w konkursie w przyszłym roku.

Martyna Pachulska kl. IVTE

Share
Joomla templates by a4joomla. Copyright © Zespół Szkół Zawodowych w Lidzbarku Warmińskim