Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Lidzbarku Warmińskim,  ul. Orła Białego 5.  Telefon: 897672559,  e-mail: zszlwbiuro@wp.pl

mod_janalytics

02.jpg03.jpg04.jpg05.jpg06.jpg07.jpg08.jpg09.jpg10.jpg11.jpg12.jpg13.jpg14.jpg15.jpg16.jpg17.jpg18.jpg19.jpg20.jpg21.jpg22.jpg23.jpg24.jpg25.jpg26.jpg27.jpg

Wycieczka do Warszawy

30 października 2015 r. odbyła się wycieczka szkolna do Warszawy organizowana przez Szkolny Klub Przedsiębiorczości. Pierwsze z czym musieliśmy się zmierzyć - to wczesna pobudka, ponieważ musieliśmy być przed szkołą przed 6:00. Wsiedliśmy do autobusu i wyruszyliśmy. Przed południem byliśmy już w pałacu w Wilanowie. Tam rozdzieliliśmy się na dwie grupy, a przewodnicy przenieśli nas swoimi opowiadaniami do epoki barokowej. Opowiedzieli nam o wielkiej miłości króla Jana Sobieskiego i Marii Kazimiery.

Lekcja z przewodnikiem, fot. archiwum szkoły

Dowiedzieliśmy się jak wyglądały sypialnie królewskie, co przedstawiały malowidła tam umieszczone i jakie miały znaczenie, jak wyglądało życie w tamtej epoce oraz jak wielką miłością król Jan Sobieski obdarzał swoją Marysieńkę. Niestety z powodu limitu czasowego nie zdążyliśmy pójść do ogrodu, ale za to pojechaliśmy na Nowy Świat gdzie spożyliśmy posiłek. Najedzeni ruszyliśmy w stronę głównego punktu wycieczki czyli do Giełdy Papierów Wartościowych. Tam przywiała nas pani przewodnik, która opowiedziała nam czym jest giełda i kto korzysta z giełdy. Następnie obejrzeliśmy 20 minutowy filmik przygotowany przez uczniów parę lat temu o inwestycjach na giełdzie. Dzięki niemu dowiedzieliśmy się, że nawet niepełnoletnie osoby mogą inwestować na giełdzie, za zgodą i pod nadzorem rodziców. Na wycieczce mogliśmy skorzystać z wartości edukacyjnych, ale także z atrakcji. Takim właśnie urozmaiceniem były Złote Tarasy. Zmęczeni zakupami i dniem pełnym wrażeń wsiedliśmy do autobusu i wróciliśmy do Lidzbarka.

 

Oto opinie członków wycieczki:

Wycieczka szkolna była bardzo ciekawa, jednak najbardziej zaciekawiła mnie giełda. Dodatkowo była świetna grupa. ~ Izabela Tańska

Moim zdaniem wycieczka była intersująca, ponieważ dowiedzieliśmy się dużo o działaniu na giełdzie oraz o pałacu w Wilanowie. ~Damian Dudek

Moim skromnym zdaniem wycieczka była udana, ponieważ dzięki niej wzbogaciłem swoją wiedzę,

a przy okazji zwiedziłem trochę Warszawy. ~ Dawid Toruński

Moim zdaniem wycieczka była udana. Podobał mi się pałacyk w Wilanowie oraz giełda. ~ Marta Opolska

Na wycieczce do Warszawy było bardzo fajnie. Wszystko było dobrze zorganizowane, a atrakcje ciekawe. Najbardziej podobała mi się giełda papierów wartościowych, gdzie dowiedziałam się na czym to polega i jak inwestować. Dzięki przychylności Pań oprócz walorów edukacyjnych wycieczka miała wartości rozrywkowe. ~ Małgorzata Zapaśnik

Moim zdaniem wycieczka była fajna, ponieważ mogłem się dowiedzieć więcej o Janie III Sobieskim, a także poszerzyłem swoją wiedzę ekonomiczną na Giełdzie Papierów Wartościowych. ~ Krzysztof Werner

Wycieczka była bardzo dobrze zorganizowana. Dzięki niej stałam się bogatsza o wiedzę i nowe doświadczenia. Dużym plusem wycieczki był także czas wolny w Złotych Tarasach. ~ Anna Mikołap

Wycieczka bardzo mi się podobała, ponieważ poszerzyłem swoją wiedzę w zakresie ekonomii. ~ Kamil Szczerbik

Podobała mi się cała wycieczka i to jak została zorganizowana. ~ Karolina Motylewska

Wycieczka szkolna do Warszawy bardzo mi się podobała. Najbardziej podobało mi się zwiedzanie Pałacu Wilanowskiego, gdzie znajdowały się cudowne pomniki oraz imponujący wystrój XVIII wieku. Prezentacja na Giełdzie Papierów Wartościowych zaciekawiła mnie, dzięki niej dowiedziałam się, że nawet osoby niepełnoletnie mogą inwestować na giełdzie, lecz za zgodą rodziców i pod ich okiem. Ta wycieczka była naprawdę wspaniała. ~Diana Sartanowicz

Wycieczka była zorganizowana bardzo dobrze i z pomysłem. Atrakcja było zwiedzanie Pałacu w Wilanowie oraz Giełda Papierów Wartościowych. Informacje zostały nam przekazane w interesujący sposób. Dzięki temu poszerzyłam swoją wiedzę i miło spędziłam czas. ~ Ewelina Maścianica

Share
Joomla templates by a4joomla. Copyright © Zespół Szkół Zawodowych w Lidzbarku Warmińskim