Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Lidzbarku Warmińskim,  ul. Orła Białego 5.  Telefon: 897672559,  e-mail: zszlwbiuro@wp.pl

mod_janalytics

02.jpg03.jpg04.jpg05.jpg06.jpg07.jpg08.jpg09.jpg10.jpg11.jpg12.jpg13.jpg14.jpg15.jpg16.jpg17.jpg18.jpg19.jpg20.jpg21.jpg22.jpg23.jpg24.jpg25.jpg26.jpg27.jpg

Ślubowanie uczniów klas pierwszych po raz pięćdziesiąty

29 września 2017 r. odbyła się uroczystość Ślubowania uczniów klas pierwszych przygotowana przez Samorząd Uczniowski. Na ceremonii gościliśmy: Prezesa Zarządu Cechu Rzemiosła i Przedsiębiorczości pana Zbigniewa Jasińskiego, dyrekcję szkoły i nauczycieli. Spotkanie rozpoczęło wprowadzenie sztandaru szkoły i odśpiewanie hymnu narodowego. Pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie i tym samym zostali przyjęci w poczet uczniów Zespołu Szkół Zawodowych. Młodzi pracownicy z klasy I w zostali pasowani na uczniów rzemiosła szablą Jana Kilińskiego. Pasowania dokonał pan Zbigniew Jasiński. Kilka słów do swoich młodszych kolegów skierowała także przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Małgorzata Zapaśnik. Dyrektor, pan Marek Chyl życzył  pierwszakom sukcesów w nauce. Podkreślił również, że dzisiejsza uroczystość jest ona wyjątkowa, ponieważ w tym roku odbywa się ona po raz pięćdziesiąty. Na zakończenie wszyscy odśpiewali hymn szkoły.

Otrzęsiny pierwszaków, fot. M. Królikowska

Boso przez świat

"Boso przez świat" - pod takim hasłem klasa II TE wraz z wychowawczynią panią Katarzyną Pękalą przygotowała otrzęsiny. Uczniowie klas pierwszych zmagali się z konkurencjami tematycznie związanymi z czterema kontynentami. Odbyło się zaplatanie słowiańskiego warkocza (Europa), odczytanie tekstu w języku japońskim (Azja), rysowanie portretu wychowawcy na koniu (Ameryka), bieg w workach (Australia). Zmagania konkursowe wygrała klasa I TEI, która za rok przygotuje otrzęsiny dla pierwszoklasistów. Tradycyjnie wszyscy uczniowie otrzymali prezenty - koszulki z logo ZSZ.

M.K.

Share
Joomla templates by a4joomla. Copyright © Zespół Szkół Zawodowych w Lidzbarku Warmińskim