Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Lidzbarku Warmińskim,  ul. Orła Białego 5.  Telefon: 897672559,  e-mail: zszlwbiuro@wp.pl

mod_janalytics

02.jpg03.jpg04.jpg05.jpg06.jpg07.jpg08.jpg09.jpg10.jpg11.jpg12.jpg13.jpg14.jpg15.jpg16.jpg17.jpg18.jpg19.jpg20.jpg21.jpg22.jpg23.jpg24.jpg25.jpg26.jpg27.jpg

Szkolna profilaktyka w Światowym Dniu Zdrowia

7 kwietnia przypada Światowy Dzień Zdrowia. Z tej okazji przybyliśmy do auli szkolnej na zaproszenie klasy II THM oraz pani pedagog – Anny Gudaniec. Było bardzo sympatycznie. Hasło przewodnie apelu brzmiało: „Stop cukrzycy”. Obejrzeliśmy dwie prezentacje. Pierwsza poświęcona była podstępnej i przebiegłej chorobie - cukrzycy. Poznaliśmy jej objawy oraz sposoby leczenia. Drugi pokaz dotyczył zgubnego nałogu palenia papierosów i miał charakter wybitnie odstraszający od tego uzależnienia. W dalszej części spotkania braliśmy udział w konkursie, sprawdzającym naszą wiedzę z zakresu zdrowego odżywiania. Nagrody, jak na taki konkurs przystało, były bardzo smaczne - warzywa i owoce.

Światowy Dzień Zdrowia, fot. Zuzanna Grigas

Wszyscy, którzy mieli ochotę lub czuli potrzebę mogli także sprawdzić dziś stan swego zdrowia, mierząc ciśnienie i sprawdzając puls. Zadbali o to członkowie Szkolnej Służby Medycznej: Klaudia Zaród, Milena Nowak i Krzysiek Stankiewicz. Obejrzyjcie też fotki z apelu!

Zuzanna z I THM

Share
Joomla templates by a4joomla. Copyright © Zespół Szkół Zawodowych w Lidzbarku Warmińskim