Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Lidzbarku Warmińskim,  ul. Orła Białego 5.  Telefon: 897672559,  e-mail: zszlwbiuro@wp.pl

mod_janalytics

02.jpg03.jpg04.jpg05.jpg06.jpg07.jpg08.jpg09.jpg10.jpg11.jpg12.jpg13.jpg14.jpg15.jpg16.jpg17.jpg18.jpg19.jpg20.jpg21.jpg22.jpg23.jpg24.jpg25.jpg26.jpg27.jpg

Mechanicy uczą się zawodu

Jako uczniowie klasy III Technikum w zawodzie technik mechanik wraz z kolegami i opiekunami w ramach nauki zawodu uczęszczamy do zakładów pracy na terenie Lidzbarka Warmińskiego i okolic. Obecnie nasza grupa składająca się z 6 osób tzn.: Krzysztofa, Karola, Kuby, Piotra, Pawła i Mirka ma okazję odbywać praktykę w zakładzie "Liropol". To już czwarty miesiąc nauki i drugi zakład, w którym się uczymy. Zakład specjalizuje się w produkcji wyrobów ze stali nierdzewnej, zbiorników, armatury, elementów budownictwa oraz w obróbce skrawaniem.

Praktyki w "Liropolu", fot. archiwum szkoły

„Liropol” jest firmą dynamicznie rozwijającą się. W ostatnim miesiącu została zainstalowana instalacja odpylająca. Jako uczniowie pomagamy pracownikom przy wyrobach obsługując gilotynę, frezarkę itp. W zakładzie znajduje się szeroki wybór maszyn. Do wszystkich mamy dostęp i możemy uczyć się ich wykorzystywania. Ponadto wraz z nauczycielem panem Jerzym Krajewskim doskonalimy się w obróbce ręcznej, której teorię poznaliśmy w poprzednich klasach, na przedmiotach zawodowych. Do ćwiczeń mamy stół warsztatowy, pilniki do obróbki, gwintowniki, wiertarkę stołową i inne narzędzia. Dzięki praktyce możemy zdobywać doświadczenia, aby spełniać się w przyszłym zawodzie. Jest to ciekawy i twórczy element nauki w naszej szkole. Obejrzyjcie zdjęcia i zobaczcie nas przy pracy…

Mirosław Kaczyński IIITM

Share
Joomla templates by a4joomla. Copyright © Zespół Szkół Zawodowych w Lidzbarku Warmińskim