Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Lidzbarku Warmińskim,  ul. Orła Białego 5.  Telefon: 897672559,  e-mail: zszlwbiuro@wp.pl

mod_janalytics

02.jpg03.jpg04.jpg05.jpg06.jpg07.jpg08.jpg09.jpg10.jpg11.jpg12.jpg13.jpg14.jpg15.jpg16.jpg17.jpg18.jpg19.jpg20.jpg21.jpg22.jpg23.jpg24.jpg25.jpg26.jpg27.jpg

Inicjatywy klas

Konkurs Piosenki Miłosnej 2018

13 lutego 2018 r. w naszej szkole odbyły się Walentynki. Z tej okazji Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs piosenki, którą można było przedstawić w dowolnej formie i wykazać się pomysłowością. Nasza klasa wybrała playback show o historii miłości. W rywalizacji wzięło udział pięć klas. Okazało się, że to my zdobyliśmy serca jurorów i udało nam się zająć pierwsze miejsce.

Występ przedstawicieli kl. III TE, fot. archiwum szkoły

Zostaliśmy za to wynagrodzeni bonem do pizzerii „Bar Pizza”. Kilka dni później wybraliśmy się całą klasą, aby wykorzystać naszą nagrodę. Pizze były smaczne, a dodatkowo mogliśmy spędzić razem czas w miłej atmosferze. Mamy nadzieję, że w naszej szkole odbędą się jeszcze takie konkursy.

Uczennice kl. III TE

Patrycja Plucińska

Anna Mikołap

Jesień w naszym obiektywie

We wtorek, 17.10.2017 r. na lekcji wiedzy o kulturze, udaliśmy się na spacer w okolice lidzbarskiego zamku. Cel wyjścia? Zrobienie jak najbardziej oryginalnego zdjęcia, pokazującego piękno polskiej, złotej jesieni. Dwoiliśmy się i troiliśmy, aby ujęcie jak najpełniej oddawało piękno zabytków i przyrody naszego miasta. Efekty naszej pracy już wkrótce na szkolnym Facebooku. Trzy najlepsze zdjęcia zostaną nagrodzone oceną celującą.

 

Uchwycić kolory jesieni, fot. I TEI

klasa I TEI

Integracja I TEI w Stoczku

Klasa I TEI razem z wychowawczynią Danutą Gogalińską, pedagogiem szkolnym Anną Gudaniec oraz Siostrą Barbarą Mazur 14.09.2017 r. wybrała się na pieszą wycieczkę integracyjną do Stoczka Klasztornego. Na miejscu po długim wyczerpującym marszu zwiedziliśmy Sanktuarium Matki Bożej oraz piękne ogrody. Po zajęciach integracyjno-poznawczych nadszedł czas posiłku. Z rozpaleniem ogniska chłopcy nie mieli żadnego problemu, a pieczone kiełbaski przy akompaniamencie gitary wszystkim bardzo smakowały.

Klasa I TEI na wycieczce integracyjnej do Stoczka, fot. uczestnicy wycieczki

Wycieczka była bardzo udana, pogoda dopisała i wszyscy zadowoleni wróciliśmy do szkoły.

D.G.

Ślubowanie uczniów klas pierwszych po raz pięćdziesiąty

29 września 2017 r. odbyła się uroczystość Ślubowania uczniów klas pierwszych przygotowana przez Samorząd Uczniowski. Na ceremonii gościliśmy: Prezesa Zarządu Cechu Rzemiosła i Przedsiębiorczości pana Zbigniewa Jasińskiego, dyrekcję szkoły i nauczycieli. Spotkanie rozpoczęło wprowadzenie sztandaru szkoły i odśpiewanie hymnu narodowego. Pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie i tym samym zostali przyjęci w poczet uczniów Zespołu Szkół Zawodowych. Młodzi pracownicy z klasy I w zostali pasowani na uczniów rzemiosła szablą Jana Kilińskiego. Pasowania dokonał pan Zbigniew Jasiński. Kilka słów do swoich młodszych kolegów skierowała także przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Małgorzata Zapaśnik. Dyrektor, pan Marek Chyl życzył  pierwszakom sukcesów w nauce. Podkreślił również, że dzisiejsza uroczystość jest ona wyjątkowa, ponieważ w tym roku odbywa się ona po raz pięćdziesiąty. Na zakończenie wszyscy odśpiewali hymn szkoły.

Otrzęsiny pierwszaków, fot. M. Królikowska

Boso przez świat

"Boso przez świat" - pod takim hasłem klasa II TE wraz z wychowawczynią panią Katarzyną Pękalą przygotowała otrzęsiny. Uczniowie klas pierwszych zmagali się z konkurencjami tematycznie związanymi z czterema kontynentami. Odbyło się zaplatanie słowiańskiego warkocza (Europa), odczytanie tekstu w języku japońskim (Azja), rysowanie portretu wychowawcy na koniu (Ameryka), bieg w workach (Australia). Zmagania konkursowe wygrała klasa I TEI, która za rok przygotuje otrzęsiny dla pierwszoklasistów. Tradycyjnie wszyscy uczniowie otrzymali prezenty - koszulki z logo ZSZ.

M.K.

Kartka świąteczna dla Patryka

Każdy dzień 26-letniego Patryka z Bydgoszczy może być dla niego ostatnim. Cierpi na Zespół Lescha-Nyhana. Jego rodzice mają nietypowy świąteczny apel.Chcąc, aby na twarzy chłopca jak najczęściej gościł uśmiech, zaapelowali na jednym z portali społecznościowych o wysyłanie świątecznych kartek z życzeniami. Mają dla niego wyjątkowe znaczenie. Dlatego uczniowie z klasy III TF, III TE i I TE naszej szkoły przyłączyli się do tej szlachetnej akcji.

Uczniowie ZSZ

„Pełna miska dla przytuliska”

W ramach wolontariatu klasa III THM zainicjowała w szkole akcję „Pełna miska dla przytuliska”. Uczniowie zorganizowali zbiórkę karmy dla bezdomnych psiaków, a następnie udali się z wizytą do lidzbarskiego przytuliska. Akcja ta nauczyła nas, jak ważna jest miłość i szacunek do wszystkich, nie tylko do ludzi, ale także i bezbronnych zwierząt.

Akcja „Pełna miska dla przytuliska”, fot. archiwum szkoły

Uczniowie klasy III THM chcą zwrócić uwagę całej naszej szkolnej społeczności na nieszczęście tych psów i uwrażliwić ich na problem pozbywania się niechcianych zwierząt z domów.

U. M.

Mikołajki w ZSZ

Jak co roku, 6 grudnia, naszą szkołę odwiedził Mikołaj. Podarował młodzieży słodkości i prezenty za udział w konkursach. Nagrodę za udział w Mikołajkowym Konkursie „Czapka Świętego Mikołaja” wygrała klasa I TE, otrzymując 1 dowolny dzień bez pytania i sprawdzianów. Chętni robili sobie zdjęcia z Mikołajem i jego Śnieżynkami. Na przerwach słychać było piosenki mikołajkowe i świąteczne. Tym oto akcentem rozpoczęliśmy okres przygotowań i oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia.

Mikołajki przygotowali uczniowie klasy III TE.

Joomla templates by a4joomla. Copyright © Zespół Szkół Zawodowych w Lidzbarku Warmińskim