Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Lidzbarku Warmińskim,  ul. Orła Białego 5.  Telefon: 897672559,  e-mail: zszlwbiuro@wp.pl

mod_janalytics

02.jpg03.jpg04.jpg05.jpg06.jpg07.jpg08.jpg09.jpg10.jpg11.jpg12.jpg13.jpg14.jpg15.jpg16.jpg17.jpg18.jpg19.jpg20.jpg21.jpg22.jpg23.jpg24.jpg25.jpg26.jpg27.jpg
Błąd
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 62

Wydarzenia

Wycieczka zawodoznawcza do Poligrafa

18 stycznia 2018 r. mechanicy z klasy III i IV Technikum z nauczycielem przedmiotów zawodowych odwiedzili Spółdzielnię Pracy „Poligraf”. Kierownik zmiany bardzo rzetelnie zapoznał nas z przebiegiem procesu technologicznego oraz wyposażeniem zakładu w maszyny i urządzenia drukarskie. Zwrócił uwagę na cyfryzację obecną również w przemyśle drukarskim oraz konieczność doskonalenia tych umiejętności przez uczniów.

 Mechanicy w drukarni Poligraf, fot. J. Krajewski

W zakładzie pracuje wielu absolwentów naszej placówki, zarówno technikum jak i szkoły zawodowej. Wycieczka pozwoliła młodzieży poznać kolejne miejsce pracy w naszym mieście.

J.K.

Wycieczka zawodoznawcza mechaników do Olsztyna

Dnia 1.12.2017 r. młodzież ucząca się w zawodzie technik pojazdów samochodowych pod opieką p. Zdzisława Hołowienko i p. Marka Pruszyńskiego uczestniczyła w wycieczce zawodoznawczej do salonów i serwisów samochodowych w Olsztynie.

 

Z. Hołowienko

Z wizytą w „Wektorze”

W dniu 17 listopada 2017 r. uczniowie klasy III i IV w zawodzie technik mechanik wzięli udział w wyciecze, której celem było zapoznanie się z procesem technologicznym wykonywania powłok ochronnych na elementach konstrukcyjnych, stalowych. Zagadnienia te omówił właściciel lidzbarskiej firmy „Wektor”, która od kilkunastu lat z powodzeniem funkcjonuje na rynku krajowym. Młodzież obejrzała następujące działy:

- przygotowanie elementów do obróbki chemicznej,

- obróbka chemiczna, kwasowa,

- nakładanie powłok cynkowych,

- magazynowanie wyrobów gotowych.

 

Wycieczka zawodoznawcza w Wektorze, fot. J. Krajewski

Szczególna uwagę poświęcono zagadnieniu bezpieczeństwa pracy wskazując następujące zagrożenia:

1.Styczność pracowników z roztworami kwasów, stosowanych do wytrawiania elementów konstrukcyjnych.

2.Obsługa pieców i wanny cynkowej, gdzie temperatura roztopionego metalu dochodzi do 450 ˚C.

3. Transport elementów wielkogabarytowych z użyciem suwnicy.

4. Obsługa urządzeń elektrycznych prądu trójfazowego sterujących grzałkami pieca.

5. Zakładowa gospodarka odpadami niebezpiecznymi.

Uczniowie zapoznali się również z możliwościami zatrudnienia po ukończeniu przez nich nauki w naszej szkole.

Opiekun grupy Jerzy Krajewski

Warto zobaczyć – wycieczka do kina

21 listopada 2017 r. udaliśmy się do olsztyńskiego kina „Helios”. Chcieliśmy sprawdzić, czy najnowszy film Łukasza Palkowskiego „Najlepszy”, który na tegorocznym 42. Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni otrzymał Nagrodę Publiczności, jest tak dobry, jak się o nim mówi. Nie zawiedliśmy się.

W kinie był "Najlepszy", fot. uczniowie kl. IV THM

„Najlepszy” to historia inspirowana życiem sportowca – amatora Jerzego Górskiego. W ponurych czasach stanu wojennego był on wrakiem człowieka, narkomanem i alkoholikiem. Dopiero terapia w Monarze oraz spotkanie z Markiem Kotańskim pozwoliły mu się odbić od dna. Górski ustanowił rekord w triathlonowych mistrzostwach świata, zdobywając tytuł Podwójny Ironman z czasem 24 h 47 min 46 sek. Ten wyczyn nie byłby jednak możliwy, gdyby w jego życiu nie pojawiły się dwie kobiety.

Czytaj więcej: Warto zobaczyć – wycieczka do kina

Młodzież Technikum Nr 1 z wizytą w Sejmie i Szkole Głównej Handlowej

Dnia 24 października 2017 r. ekonomiści uczestniczyli w wycieczce do Warszawy, którą zorganizowały p. A. Hanusz, A. Bielewicz, G. Brzozowska. Celem wyjazdu była wizyta w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej i Szkole Głównej Handlowej. Najpierw formalności w Biurze przepustek, a następnie zwiedzanie: galerii Sali Posiedzeń Sejmu, hallu głównego, gdzie znajduje się makieta kompleksu budynków sejmowych, tablica upamiętniająca posłów II Rzeczypospolitej, którzy zginęli w czasie II wojny światowej, tablica upamiętniająca parlamentarzystów, którzy zginęli w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem oraz Sali Kolumnowej, Korytarza Marszałkowskiego. Zobaczyliśmy znane twarze parlamentarzystów, które dotychczas widzieliśmy tylko w telewizji. Oprowadzał nas p. Paweł, który jak się okazało jest absolwentem naszej szkoły. Obecnie pełni funkcję Dowódcy Straży Marszałkowskiej. Otrzymaliśmy drobne prezenty reklamowe, które będą nam przypominać czas spędzony w Sejmie.

Wizyta w Sejmie RP, fot. uczestnicy wycieczki

Czytaj więcej: Młodzież Technikum Nr 1 z wizytą w Sejmie i Szkole Głównej Handlowej

Podkategorie

Joomla templates by a4joomla. Copyright © Zespół Szkół Zawodowych w Lidzbarku Warmińskim