Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Lidzbarku Warmińskim,  ul. Orła Białego 5.  Telefon: 897672559,  e-mail: zszlwbiuro@wp.pl

mod_janalytics

02.jpg03.jpg04.jpg05.jpg06.jpg07.jpg08.jpg09.jpg10.jpg11.jpg12.jpg13.jpg14.jpg15.jpg16.jpg17.jpg18.jpg19.jpg20.jpg21.jpg22.jpg23.jpg24.jpg25.jpg26.jpg27.jpg
Błąd
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 62

Wydarzenia

Wycieczka klasy I TI do Olsztyna

Dnia 6 grudnia 2018 roku, na Mikołajki, klasa I TI wraz z wychowawcą Jolantą Lesiak i panią Moniką Szewalje-Jasińską wybrała się na wycieczkę do Olsztyna. Pierwszym przystankiem był Park Trampolin, gdzie mogliśmy wykazać się swoimi zdolnościami akrobatycznymi. Następnie zmęczeni, ale radośni udaliśmy się do kina na wojenny seans filmowy „Operacja overlord”. Po dniu pełnym wrażeń zadowoleni wróciliśmy do naszych domów. Prosimy o kolejne wycieczki klasowe.

Szymon Maleszewski (I TI) i Kamil Kowalczyk (I TI)

Słodkie Mikołajki

6 grudnia tradycji stało się zadość, bowiem Mikołaj odwiedził naszą szkołę. Właściwie to dwóch Mikołajów, trzy Śnieżynki i dwie Reniferki (uczniowie I THP i I w). Świąteczna drużyna wędrowała po klasach i zadawała intrygujące pytania-zagadki. Jeśli uczniowie poprawnie odpowiedzieli, a do tego byli grzeczni przez cały rok, mogli liczyć na słodkości z mikołajowych zapasów.

Mikołaj i jego drużyna, fot. archiwum szkoły

Na długiej przerwie rozstrzygnięty został konkurs na „Najpiękniejsza ozdobę choinkową”. Wykonała je młodzież z dziewięciu klas: I TE, I w, I TI, II TE, II THP, III TFP, III TE, IVTHM i III w. Wszystkie ozdoby były przepiękne, bardzo pomysłowe, starannie wykonane i nastrojowe. Jury miało duży kłopot i najchętniej wszystkich by nagrodziło. Ostatecznie 1. miejsce przyznano ażurowej bombce autorstwa IVTHM, a wyróżnienia otrzymały cekinowe i mieniące się kolorami bombki III TE i III w. Serdecznie gratulujemy autorom wszystkich prac, bo to naprawdę wybitne rękodzieła.

Tego dnia można było również zrobić wspólne zdjęcie z Mikołajem, pośpiewać  piosenki (w takt świątecznej muzyki z radiowęzła) oraz otrzymać cukierki. Było miło i radośnie, a Mikołaj zapowiedział, że na pewno powróci za rok.

Organizatorzy: uczniowie I THP i I w wraz z wychowawcami

„Manipulacja czy zasady?” - webinarium SGH

14 listopada 2018 r. Klasa akademicka SGH uczestniczyła w webinarium "Manipulacja czy zasady? - dylematy skutecznego menadżera”, które poprowadził dr Albert Tomaszewski ze Szkoły Głównej Handlowej. Uczniowie poznali techniki wpływu społecznego, rolę menadżera we współczesnej rzeczywistości oraz literaturę dotyczącą w/w tematu.

 

Webinarium SGH, fot. archiwum szkoły

Grażyna Brzozowska - Opiekun Klasy akademickiej SGH

Dzień dla Niepodległej

9 listopada obchodziliśmy w ZSZ setną rocznicę odzyskania niepodległości. Uczniowie i nauczyciele zgromadzili się w auli szkolnej na uroczysty apel, w czasie którego odśpiewano Hymn państwowy oraz Rotę. Nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na plakat „Sto lat Polski Niepodległej”. Następnie uczniowie wylosowali zadania do klasowej gry terenowej „Śladami Niepodległej” i uczestniczyli w odbywającej się na terenie miasta rozgrywce, której celem było przypomnienie historii Polski związanej z walka o niepodległość. Na zakończenie dnia klasy dokonały uroczystego wpisu do kroniki szkolnej – „Życzenia dla Niepodległej”.

Klasa II TE zwyciężyła w grze terenowej, fot. archiwum klasy

Archeologiczne ciekawostki

14 listopada przypada Międzynarodowy Dzień Archeologii i z tej okazji zostaliśmy zaproszeni do lidzbarskiego zamku. Wysłuchaliśmy wykładu dr hab. Krystyny Sulkowskiej-Tuszyńskiej z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Wystąpienie dotyczyło historii kościoła św. Jakuba w Toruniu i pokazywało zasięg prac archeologicznych w tej średniowiecznej budowli. Prezentacji towarzyszyło hasło: Archeologia magistra vitae est! Dlatego należy odkopywać historię!

Z wizytą w zamku z okazji Dnia Archeologii, fot. K.Kołsut-Boratyn

Po wykładzie wzięliśmy udział w warsztatach. Dowiedzieliśmy się, jak dokumentuje się odkrycia archeologiczne oraz jaką rolę w badaniach odgrywają artefakty pozyskiwane podczas wykopalisk. Uczyliśmy się również rozpoznawać zabytki archeologiczne. Udało się m.in. złożyć średniowieczne naczynie z trójnóżkiem. Prowadzący, pan Damian Zawada, poinformował nas, że wszystkie obecne na wystawie zabytki pochodzą z wykopalisk, jakie miały miejsce w obrębie zamku w Lidzbarku Warmińskim. Na koniec otrzymaliśmy pocztówki i pięknie wydane książki pt: „Konserwacja i restauracja XIV-wiecznego zamku w Lidzbarku Warmińskim – perły architektury gotyckiej w Polsce”.

Uczniowie I THP i III TE

Podkategorie

Joomla templates by a4joomla. Copyright © Zespół Szkół Zawodowych w Lidzbarku Warmińskim