Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Lidzbarku Warmińskim,  ul. Orła Białego 5.  Telefon: 897672559,  e-mail: zszlwbiuro@wp.pl

mod_janalytics

02.jpg03.jpg04.jpg05.jpg06.jpg07.jpg08.jpg09.jpg10.jpg11.jpg12.jpg13.jpg14.jpg15.jpg16.jpg17.jpg18.jpg19.jpg20.jpg21.jpg22.jpg23.jpg24.jpg25.jpg26.jpg27.jpg

XV edycja Dnia Przedsiębiorczości

We wtorek, 26 lutego 2019 r., w Sali Notowań Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie odbyła się Gala Przedsiębiorczości podsumowująca XV edycję Dnia Przedsiębiorczości organizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Podczas uroczystego spotkania nagrodzone zostały najaktywniejsze szkoły (w tym nasza), firmy i instytucje oraz najaktywniejsi szkolni koordynatorzy.

Z wizytą w Sejmie RP, fot. archiwum szkoły

Zanim doszło do rozpoczęcia uroczystości reprezentacja naszej szkoły w składzie: Magdalena Kołodziejczyk, Sandra Scharmach, Klaudia Szczerbik, Patrycja Plucińska oraz Małgorzata Zapaśnik pod opieką Pana Dyrektora Marka Chyla i Pani Agnieszki Hanusz została zaproszona na wizytę w Sejmie RP. W progi najważniejszego politycznie miejsca w kraju wprowadził nas Poseł na Sejm RP Pan Jacek Protas, a następnie Poseł na Sejm Pan Piotr Cieśliński. Czuliśmy się zatem troskliwie „zaopiekowani”. Pan Cieśliński pokazał nam kuluary Sejmu, opowiedział o jego pracy oraz zjadł z nami pysznego pączka w sejmowej kawiarni.

Następnie udaliśmy się na Galę Przedsiębiorczości w celu odebrania nagrody – statuetki „Najaktywniejsza Szkoła”. Otrzymało ją jedynie 21 szkół z całej Polski, dlatego rozpierała nas duma i naprawdę czuliśmy się wyróżnieni. Całą uroczystość uświetnił występ kwartetu dętego oraz przemówienie Prezesa Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości Pana Zbigniewa Modrzewskiego. Po zakończeniu spotkania, z piękną statuetką i pełni wrażeń wróciliśmy do Lidzbarka.

Pani Grażyna Brzozowska, główna koordynatorka obchodów Dnia Przedsiębiorczości w naszej szkole, już zapowiedziała, że nadal będziemy brać udział w organizacji tego dnia (w tym roku 20 marca) i będziemy starać się, aby powodów wyjazdów do Warszawy było więcej.

Małgorzata Zapaśnik (IV TE)

Share
Joomla templates by a4joomla. Copyright © Zespół Szkół Zawodowych w Lidzbarku Warmińskim