Oferta kształcenia w roku szkolnym 2021-2022

Oferta kształcenia w roku szkolnym 2021/2022

Technikum Nr 1:

• technik ekonomista, możliwość wyboru specjalności policyjno-prawnej,

• technik rachunkowości, możliwość wyboru specjalności policyjno-prawnej,

• technik hotelarstwa,

• technik informatyk

• technik pojazdów samochodowych

• technik mechanik (z kwalifikacją MEC.05 z programowaniem i obsługą obrabiarek sterowanych numerycznie CNC)

• technik żywienia i usług gastronomicznych

• technik organizacji turystyki

• technik budowy dróg

• technik robót wykończeniowych w budownictwie

Cykl kształcenia w Technikum trwa 5 lat i kończy się
egzaminem maturalnym. Zdanie egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe nadaje tytuł technika.

Proponowane języki obce: język angielski, język niemiecki lub język rosyjski.

Branżowa Szkoła I stopnia Nr 1:

• sprzedawca,

• ślusarz,

• cukiernik,

• elektryk,

• pozostałe zawody.

Praktyczna nauka zawodu odbywa się w zakładach pracy. Nauka kończy się egzaminem zawodowym organizowanym przez OKE lub Cech Rzemiosła i Przedsiębiorczości.

Język obcy: język angielski.

Zasady rekrutacji:

O przyjęciu do wymienionych szkół będzie decydowała suma punktów uzyskanych na egzaminach kompetencji oraz wynikających z przeliczenia punktów za oceny na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej z przedmiotów: język polski, matematyka, geografia (lub informatyka) i język obcy oraz za inne osiągnięcia.

Wymagane dokumenty:

W szkole należy złożyć następujące dokumenty:

1. Podanie,

2. Świadectwo ukończenia szkoły podstawowej i wyniki z testu kompetencji (po zakończeniu nauki),

3. Dwa zdjęcia,

4. Zaświadczenie lekarskie potwierdzające warunki zdrowotne do nauki w wybranym zawodzie.

Dokumenty należy składać do 21 czerwca 2021 r.

Zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty należy składać do 14 lipca 2021 r.

Istnieje możliwość zakwaterowania w Bursie Międzyszkolnej.

Dodatkowe informacje można uzyskać w kancelarii szkoły od poniedziałku do piątku od 8:00 do 14:00, telefonicznie pod numerami: 89 767 25 59 oraz 89 767 29 65 lub na stronie internetowej: www.zszlw.edu.pl.