Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Lidzbarku Warmińskim,  ul. Orła Białego 5.  Telefon: 897672559,  e-mail: zszlwbiuro@wp.pl

mod_janalytics

02.jpg03.jpg04.jpg05.jpg06.jpg07.jpg08.jpg09.jpg10.jpg11.jpg12.jpg13.jpg14.jpg15.jpg16.jpg17.jpg18.jpg19.jpg20.jpg21.jpg22.jpg23.jpg24.jpg25.jpg26.jpg27.jpg

Wydarzenia

Lekcja w Polmleku

W dniu 9 marca 2020 roku mechanicy z klasy III THP pod opieką nauczyciela przedmiotu zawodowego Jerzego Krajewskiego wzięli udział w lekcji dydaktycznej w „Polmleku”.

Cele wycieczki to:

  • wsparcie procesu dydaktycznego z nauczanego przedmiotu „Podstawy konstrukcji maszyn i urządzeń”,
  • zapoznanie młodzieży z możliwościami wykorzystania automatycznych linii produkcyjnych w najnowocześniejszym zakładzie tego typu w Polsce,
  • poznanie rozwiązań związanych z ekologią i nowoczesną produkcją przemysłową.

Mechanicy w Polmleku, fot. J. Krajewski

Wycieczka ta była dobrym uzupełnieniem wiadomości teoretycznych z zakresu przedmiotów zawodowych.

 Jerzy Krajewski

Szkolny Mistrz Ortografii 2020 wyłoniony

Kolejna edycja Szkolnego Konkursu Ortograficznego Gżegżółka 2020 za nami. 18 lutego, odbył się wielki finał, który pozwolił wyłonić Szkolnego Mistrza Ortografii. W tym roku z dumą będzie go nosiła Kamila Wołodźko z klasy II TE. Kamila najlepiej napisała dyktando, mówiące o zmaganiach uczniów X Liceum Ogólnokształcącego z literaturą pozytywizmu i Młodej Polski. Wielkie brawa, Kamilo!

Dyktando pisało 20 uczniów naszej szkoły. Kolejne, dobre miejsca zajęli: Patrycja Niedzwiedzka (III TE), Przemysław Sklepowicz ( I THP), Alicja Gojżewska (II TE) i Adrian Pizoń (I TE) oraz Kinga Zakrzewska (III TE) i Hanna Baran (I THPp).

Kolejna edycja Szkolnego Konkursu Ortograficznego Gżegżółka, fot. archiwum szkoły

Serdecznie gratuluję wszystkim uczestnikom i dziękuję za wspólną zabawę. Biorąc pod uwagę fakt, że liczba uczestników dyktanda spada z roku na rok, a my piszemy coraz mniej i niezbyt chętnie, cieszę się, że zdecydowaliście się podjąć wyzwanie. Mam nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się ponownie i wspólnie pochylimy się nad ortograficznymi zawiłościami.

Organizator konkursu: K. Kołsut-Boratyn

Zapobiegając pożarom chronimy życie, mienie i środowisko

Uczennica klasy TIPp Lidia Wróblewska wzięła udział w etapie powiatowym Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego ,,Zapobiegając pożarom chronimy życie, mienie i środowisko”. Do PSP w Lidzbarku Warmińskim wpłynęło 369 prac w 5 kategoriach wiekowych. Uczennica Technikum znalazła się z gronie 22 laureatów, których prace pojadą do Olsztyna na etap wojewódzki. Gratuluję!

Lidia Wróblewska została laureatką konkursu, fot. archiwum szkoły

 

Opiekun - J. Zabiełło-Kruszewska

Podsumowanie I półrocza 2019/2020

6 lutego 2020 r. podsumowaliśmy pięć miesięcy nauki. Członkowie Samorządu Uczniowskiego przygotowali prezentację najważniejszych wydarzeń i uroczystości szkolnych. Młodzież uczestniczyła w 28 konkursach, 40 wycieczkach edukacyjnych i zawodoznawczych, zorganizowano 18 uroczystości oraz przeprowadzono 17 akcji propagujących zdrowy styl życia, działania związane z ochroną środowiska, wolontariatem i profilaktyką.

II TI - najwyższa średnia ocen i frekwencja, fot. archiwum szkoły

Z-ca dyr. pani Małgorzata Królikowska podsumowała I okres nauki, odczytała listę uczniów ze 100 % frekwencją (15 osób), najwyższymi średnimi ocen 4,75 i powyżej (19 uczniów) oraz z wzorowym zachowaniem (56 uczniów). Najwyższą frekwencję w szkole uzyskały klasy: II TI, I TE i II THP, a średnią ocen klasy: II TI, II TE i IV TE. Organizatorzy konkursu „Ekologiczny stroik” wręczyli nagrody. Ze względu na wyrównany poziom przyznano 4 pierwsze miejsca (I wp, I THP, II THP, IV TE).
M.K.

100 dni do matury

18 stycznia 2020 r. uczniowie klas maturalnych bawili się na Balu Studniówkowym w hotelu „Krasicki”. Kilka minut po godzinie 19.00 prowadzący uroczystość Agnieszka Rodzewicz i Daniel Korgol przywitali zebranych: Dyrekcję Szkoły, Wychowawców, Rodziców oraz Maturzystów. Bal rozpoczął się uroczystym: „Poloneza czas zacząć…” Taniec wypadł perfekcyjnie, a to wszystko dzięki temu, że pani Dantua Gogalińska nie szczędziła czasu na próby. 

 

Studniówkowy polonez w ZSZ, fot. archiwum szkoły

Dyrektor pan Marek Chyl życzył wszystkim fantastycznej zabawy, a młodzieży zdania egzaminów maturalnych. Obejrzeliśmy również prezentację klasy IV TE podsumowującą cztery lata spędzone w szkole, film kl. IV THI oraz skecz w wykonaniu uczniów kl. IV TFP. Uczniowie bawili się do białego rana, nie żałując butów. Teraz czas zabrać się do nauki, bo do matury zostało tylko 100 dni…

M.K.

Podkategorie

Joomla templates by a4joomla. Copyright © Zespół Szkół Zawodowych w Lidzbarku Warmińskim