Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Lidzbarku Warmińskim,  ul. Orła Białego 5.  Telefon: 897672559,  e-mail: zszlwbiuro@wp.pl

mod_janalytics

02.jpg03.jpg04.jpg05.jpg06.jpg07.jpg08.jpg09.jpg10.jpg11.jpg12.jpg13.jpg14.jpg15.jpg16.jpg17.jpg18.jpg19.jpg20.jpg21.jpg22.jpg23.jpg24.jpg25.jpg26.jpg27.jpg

Debiut na Giełdzie Papierów Wartościowych

Wycieczka do Warszawy, zorganizowana przez Szkolny Klub Przedsiębiorczości, na Giełdę Papierów Wartościowych zachęciła nas do uczestnictwa w Internetowej Grze Giełdowej (SIGG). Jest to projekt edukacyjny składający się z gry inwestycyjnej i kursu e-learningowego. Uczestnikami są 2-4 osobowe zespoły inwestujące na giełdzie w oparciu o wirtualne środki i notowania w czasie rzeczywistym. Każdy Zespół dysponuje jednym rachunkiem inwestycyjnym i określoną kwotą wirtualnych pieniędzy. Na początku rozgrywek uczestnicy poznają instrumenty finansowe notowane na warszawskiej giełdzie: akcje, ETF-y i kontrakty terminowe, a następnie wspólnie decydują, w które chcieliby zainwestować i dokonują transakcji. Zarówno inwestowane pieniądze, jak i zawierane transakcje są wirtualne, ale zlecenia są realizowane na podstawie pochodzących z rzeczywistego rynku ofert kupna i sprzedaży. Gra rozpoczęła się w listopadzie i od tego czasu nasz 4-osobowy zespół wykonywał transakcje na giełdzie.

 Rozpoczynamy inwestowanie na giełdzie, fot. Grażyna Brzozowska

Było to dla nas nowe doświadczenie, dzięki któremu nauczyliśmy się wielu rzeczy. Początki nie były łatwe, ale podołaliśmy temu zadaniu. Nasze pierwsze transakcje były bardzo ostrożne, poznawaliśmy zasady działania giełdy, kupno i sprzedaż papierów wartościowych. Pracowaliśmy zespołowo. Nasze wirtualne 20 000 zł podzieliliśmy na czworo. Każdy z nas miał wydać 5 000 zł. Cały grudzień aktywnie działaliśmy. W połowie grudnia byliśmy w TOP30 województwa warmińsko-mazurskiego. Po 10 tygodniach rywalizacji grę zakończyliśmy w połowie rankingu województwa. Jak na pierwsze kroki w tej dziedzinie, to jesteśmy z siebie zadowoleni. Za rok damy z siebie jeszcze więcej nauczeni doświadczeniem. Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w tym projekcie. Widzimy się na Księżycowej 4 (adres giełdy).

Uczniowie klasy II TE: Konrad Antosiewicz, Gabriela Narkowicz, Klaudiusz Nowosielski, Kinga Zakrzewska

Opiekun: Grażyna Brzozowska

Share
Joomla templates by a4joomla. Copyright © Zespół Szkół Zawodowych w Lidzbarku Warmińskim