Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Lidzbarku Warmińskim,  ul. Orła Białego 5.  Telefon: 897672559,  e-mail: zszlwbiuro@wp.pl

mod_janalytics

02.jpg03.jpg04.jpg05.jpg06.jpg07.jpg08.jpg09.jpg10.jpg11.jpg12.jpg13.jpg14.jpg15.jpg16.jpg17.jpg18.jpg19.jpg20.jpg21.jpg22.jpg23.jpg24.jpg25.jpg26.jpg27.jpg

Szkolna wycieczka do Warszawy

10 października 2018 r. 50 uczniów naszej szkoły i czworo opiekunów musiało wstać wcześnie, bowiem już o godzinie 5.00 wyruszyliśmy do Warszawy. Celem wycieczki, zorganizowanej przez Panią Grażynę Brzozowską, była przede wszystkim edukacyjna wizyta w gmachu Giełdy Papierów Wartościowych. W tym okazałym budynku, w centrum Warszawy, spędziliśmy półtorej godziny, poznając zasady funkcjonowania giełdy i mnóstwo nowych terminów: bessa, hossa, indeks giełdowy, akcje, obligacje, portfel inwestycyjny, dywersyfikacja i inne. Lekcja była bardzo ciekawa, zwłaszcza dla ekonomistów.

Kolejnym, atrakcyjnym punktem naszej wycieczki była wizyta w Domu zagadek. Intelektualne zabawy „na czas” dostarczyły wielu pozytywnych emocji. Młodzieży zależało, aby rozwiązać zagadki i sprawić, że drzwi pokoju same się otworzą, zwiastując zwycięstwo uczestników. Wszystkim grupom się to udało, więc serdeczne gratulacje!

 

Podczas wizyty w stolicy nie mogło zabraknąć spaceru (przy pięknej, słonecznej pogodzie) ulicami Krakowskiego Przedmieścia i Nowego Świata, wizyty w Złotych Tarasach, czasu na posiłek i podziwianie Pałacu Kultury i Nauki. Każdy znalazł coś dla siebie. Do Lidzbarka wróciliśmy późnym wieczorem zadowoleni, że plan wycieczki udało się zrealizować. Humory dopisywały, a integracja międzyklasowa w autobusie zaowocowała wspólnym śpiewem piosenek.

(KK)

Share
Joomla templates by a4joomla. Copyright © Zespół Szkół Zawodowych w Lidzbarku Warmińskim