Uroczyste pożegnanie abiturientów Technikum nr 1

W piątek, 27 kwietnia 2018, w auli szkolnej Zespołu Szkół Zawodowych pożegnaliśmy tegorocznych maturzystów z klas: IV TE, IV THM i IV TF. Uroczystości pod nazwą „Ostatni Dzwonek” przewodniczyli: pan dyrektor - Marek Chyl, Starosta Powiatu lidzbarskiego - Jan Harhaj, Komendant Powiatowy Policji - nadkom. Piotr Koszczał, Poseł na Sejm RP – Piotr Cieśliński, Rodzice, Nauczyciele i pozostali pracownicy szkoły. W Zespole Szkół Zawodowych Ostatni Dzwonek jest tradycją. W jego historię wprowadziła zebranych pani Katarzyna Kołsut-Boratyn.

Jedną z ważniejszych chwil spotkania jest odczytanie przez wychowawców klas wpisów do: Złotej Księgi Absolwentów, Księgi Osobowości Artystycznych i Społecznych oraz Księgi Mistrzów Sportu. Natomiast najwyższym wyróżnieniem jest Staszic danego rocznika. Statuetkę otrzymuje osoba, która podczas czterech lat nauki w naszej szkole osiągnęła najwyższą średnią ocen, ma wzorowe zachowanie i wpisy do co najmniej dwóch ksiąg. W tym roku Staszic 2018 przypadł zasłużenie uczennicy klasy IV THM – Natalii Murawskiej.

Wręczenie Natalii Murawskiej statuetki Staszic 2018, fot. Z. Cier. Więcej zdjęć z Ostatniego Dzwonka na FB szkoły.

Podczas uroczystości, tradycyjnie, jeden z nauczycieli przeprowadza dla maturzystów ostatnią lekcję. W tym roku tajniki działalności gospodarczej zgłębialiśmy wraz z panią Moniką Szewalje-Jasińską. W dalszej części miało miejsce przekazanie sztandaru szkoły nowemu pocztowi, przyrzeczenie, przekazanie kronik, wręczenie upominków od klas trzecich oraz odczytanie treści listów gratulacyjnych dla rodziców wyróżniających się uczniów. Atmosferę wspomnień, refleksji i wyróżnień wzbogaciły wystąpienia zaproszonych gości, dyrekcji, przedstawiciela abiturientów, kolegów i koleżanek młodszego rocznika. Tego wyjątkowego dnia każdy pragnął osobiście pożegnać maturzystów, życząc powodzenia na egzaminie dojrzałości i szczęścia na nowej, pozaszkolnej drodze życia.

(KK)