Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Lidzbarku Warmińskim,  ul. Orła Białego 5.  Telefon: 897672559,  e-mail: zszlwbiuro@wp.pl

mod_janalytics

02.jpg03.jpg04.jpg05.jpg06.jpg07.jpg08.jpg09.jpg10.jpg11.jpg12.jpg13.jpg14.jpg15.jpg16.jpg17.jpg18.jpg19.jpg20.jpg21.jpg22.jpg23.jpg24.jpg25.jpg26.jpg27.jpg

Dzień Otwarty UWM

W piątek 06.04.2018 roku 51 uczniów Technikum uczestniczyło w dniu Otwartym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Pracownicy i studenci UWM przygotowali dla zwiedzających uczelnię wiele ciekawych prezentacji i spotkań na wszystkich wydziałach. Maturzyści mogli również wysłuchać wystąpień ekspertów Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży. Pracownicy i studenci wydziału Nauki o Żywności zaprosili nas na warsztaty „Tour de Gastro”, podczas których odbyły się pokazy barystyki, tworzenia czekolady oraz konsultacje z dietetykiem. W trakcie ćwiczeń „Zrób to sam” w Hali Technologicznej im. Prof. Poznańskiego uczestniczyliśmy w wytwarzaniu sera, masła, zdrowych hamburgerów i destylacji alkoholu.

Chłopaki już wiedzą, jakie studia wybrać? Fot. uczestnicy wycieczki

Na hali znajdowała się sztuczna krowa i można było sprawdzić swoje umiejętności w dojeniu. Wydział Nauk Technicznych przygotował atrakcyjny pokaz driftingu. Wydział Bioinżynierii Zwierząt zaprezentował pokaz tresury psów. Na wydziale Prawa i Administracji można było uczestniczyć w symulacji rozprawy karnej i cywilnej. Studenci wydziału lekarskiego na fantomach symulacyjnych pokazywali, jak udzielać pierwszej pomocy oraz jak wykonywać ważne badania profilaktyczne. Uczestniczyliśmy również w koncertach chóru uniwersyteckiego, zespołu Kortowo i innych zespołów wokalno-instumentalnych z Wydziału Sztuki. Wszyscy uczestnicy wycieczki wrócili pod wrażeniem oferty edukacyjnej UWM w Olsztynie.

Kinga Bonius, Klara Szurawska (ITHP)

Share
Joomla templates by a4joomla. Copyright © Zespół Szkół Zawodowych w Lidzbarku Warmińskim