Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Lidzbarku Warmińskim,  ul. Orła Białego 5.  Telefon: 897672559,  e-mail: zszlwbiuro@wp.pl

mod_janalytics

02.jpg03.jpg04.jpg05.jpg06.jpg07.jpg08.jpg09.jpg10.jpg11.jpg12.jpg13.jpg14.jpg15.jpg16.jpg17.jpg18.jpg19.jpg20.jpg21.jpg22.jpg23.jpg24.jpg25.jpg26.jpg27.jpg

Warto zobaczyć – wycieczka do kina

21 listopada 2017 r. udaliśmy się do olsztyńskiego kina „Helios”. Chcieliśmy sprawdzić, czy najnowszy film Łukasza Palkowskiego „Najlepszy”, który na tegorocznym 42. Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni otrzymał Nagrodę Publiczności, jest tak dobry, jak się o nim mówi. Nie zawiedliśmy się.

W kinie był "Najlepszy", fot. uczniowie kl. IV THM

„Najlepszy” to historia inspirowana życiem sportowca – amatora Jerzego Górskiego. W ponurych czasach stanu wojennego był on wrakiem człowieka, narkomanem i alkoholikiem. Dopiero terapia w Monarze oraz spotkanie z Markiem Kotańskim pozwoliły mu się odbić od dna. Górski ustanowił rekord w triathlonowych mistrzostwach świata, zdobywając tytuł Podwójny Ironman z czasem 24 h 47 min 46 sek. Ten wyczyn nie byłby jednak możliwy, gdyby w jego życiu nie pojawiły się dwie kobiety.

 

Film zbiera same pozytywne recenzje, a oto nasze opinie:

Małgosia: „Mądry film, mówiący o tym, że nie ma takiego dna, z którego nie można by się podnieść.”

Damian: „Fajny film, ciekawe kreacje aktorskie”.

Weronika: „Pięknie ukazana walka człowieka z demonami przeszłości. Na szczęście bohater zwycięża.”

Natalia: „To film o przekraczaniu granic i stwarzaniu siebie na nowo.”

Konrad: „Wzruszający i pouczający.”

Szymon: „Świetne role Arkadiusza Jakubika i Jakuba Gierszoła.”

Ania: „To jeden z tych filmów, które zostają w pamięci na długo.”

Jak widać, zgadzamy się z tymi, którzy uważają, że ten film trzeba zobaczyć. Warto wybrać się do kina, wyjść z niego wzruszonym i zbudowanym, bo mimo ponurej tematyki, film ma optymistyczne przesłanie. Zachęcamy!

Uczniowie IV THM

Share
Joomla templates by a4joomla. Copyright © Zespół Szkół Zawodowych w Lidzbarku Warmińskim