Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Lidzbarku Warmińskim,  ul. Orła Białego 5.  Telefon: 897672559,  e-mail: zszlwbiuro@wp.pl

mod_janalytics

02.jpg03.jpg04.jpg05.jpg06.jpg07.jpg08.jpg09.jpg10.jpg11.jpg12.jpg13.jpg14.jpg15.jpg16.jpg17.jpg18.jpg19.jpg20.jpg21.jpg22.jpg23.jpg24.jpg25.jpg26.jpg27.jpg

Młodzież Technikum Nr 1 z wizytą w Sejmie i Szkole Głównej Handlowej

Dnia 24 października 2017 r. ekonomiści uczestniczyli w wycieczce do Warszawy, którą zorganizowały p. A. Hanusz, A. Bielewicz, G. Brzozowska. Celem wyjazdu była wizyta w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej i Szkole Głównej Handlowej. Najpierw formalności w Biurze przepustek, a następnie zwiedzanie: galerii Sali Posiedzeń Sejmu, hallu głównego, gdzie znajduje się makieta kompleksu budynków sejmowych, tablica upamiętniająca posłów II Rzeczypospolitej, którzy zginęli w czasie II wojny światowej, tablica upamiętniająca parlamentarzystów, którzy zginęli w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem oraz Sali Kolumnowej, Korytarza Marszałkowskiego. Zobaczyliśmy znane twarze parlamentarzystów, które dotychczas widzieliśmy tylko w telewizji. Oprowadzał nas p. Paweł, który jak się okazało jest absolwentem naszej szkoły. Obecnie pełni funkcję Dowódcy Straży Marszałkowskiej. Otrzymaliśmy drobne prezenty reklamowe, które będą nam przypominać czas spędzony w Sejmie.

Wizyta w Sejmie RP, fot. uczestnicy wycieczki

 

Następnie ruszyliśmy do Szkoły Głównej Handlowej, gdzie spotkaliśmy się z nasza opiekunką p. Karoliną Skolimowska – Piechowiak, która przedstawiła nam program wizyty. Następnie udaliśmy się na zajęcia z zajęcia z p. Katarzyna Kowalską – doktorantką SGH, na temat STARTUPów. Start-up to przedsiębiorstwo lub tymczasowa organizacja stworzona w celu poszukiwania modelu biznesowego, który gwarantowałby jej rozwój. Przedsiębiorstwa te mają zwykle krótką historię, są w fazie rozwojowej i aktywnie poszukują nowych rynków. Przedsiębiorstwa Start-up powstać mogą w dowolnej branży, jednak najczęściej związane są z nowymi technologiami.

Następnie prezentację o SGH przedstawiła nam Pani z Działu Promocji i Rekrutacji. Dowiedzieliśmy się, jak ważny jest udział w Olimpiadzie Przedsiębiorczości i jaki ma wpływ na rekrutację do SGH. Chętni uczniowie mogli zwiedzić szkołę i zobaczyć słynną bibliotekę. Tu również otrzymaliśmy małe upominki. Po częściach edukacyjnych mieliśmy czas dla siebie, który spędziliśmy w Złotych Tarasach, gdzie mogliśmy zjeść obiadek, a chętni zakupić jakiś ciuszek.

Pełni wiedzy i pozytywnej energii późnym wróciliśmy do domku. Dzień zaliczamy do tych udanych.

Patrycja Krynicka (IITE), Anna Mikołap (IIITE)

Share
Joomla templates by a4joomla. Copyright © Zespół Szkół Zawodowych w Lidzbarku Warmińskim