„Labirynt w kukurydzy”…

19 października 2017 r. uczniowie klas IV TE i IV TF brali udział w zajęciach integracyjnych w Parku Rozrywki BARTBO w Butrynach. Młodzież miała do pokonania labirynt w kukurydzy z odszukiwaniem zagadek do rozwiązania, których przydała się wiedza ze szkoły i z życia codziennego. Wszyscy zostali podzieleni na mniejsze grupy. Każda drużyna miała to samo zadanie, aby odnaleźć ukryte w kukurydzy zagadki i odpowiedzieć na nie. Liczył się czas, w jakim zadanie zostało wykonane. Pierwsza para – Karolina i Ela wyszły po 20 minutach, a ostatnia para – Angelika i Karolina wyszły po 1 godzinie i 15 minutach. Była to lekcja orientacji w terenie, ale także wzajemnej współpracy. Kolejną atrakcją było ognisko z kiełbaskami oraz rozmowa z pracownicą firmy o jej działalności, historii, a nawet znaczącej konkurencyjności na rynku firm tej branży. Można też było zdobyć informacje o zatrudnieniu i planowaniu ścieżki zawodowej w firmie. Część uczniów zainteresowała się możliwością pracy w BARTBO i zapowiedzieli, że zgłoszą się do pracy w sezonie letnim. Pogoda nam dopisała, dzięki czemu ten jesienny dzień był podwójnie udany.

Oto wypowiedzi uczniów na temat wycieczki:

„To była jedna z najlepszych wycieczek w ciągu tych 4 lat. Bartbo to bardzo dobre miejsce do integracji, a i obsługa była przemiła.”

Patrycja

„Ta wycieczka była ciekawym doświadczeniem. Naszym zdaniem aktywne spędzanie czasu jest lepszym rozwiązaniem niż kino, ponieważ klasa się integruje i spędza miło czas.”

Wiktoria i Paulina

„Dzięki tej wycieczce nasza klasa lepiej się zintegrowała, a przy okazji miło spędziliśmy czas.

Uczennica

„Bardzo dobrze się bawiłam…”

Uczennica

„Na wycieczce było bardzo zabawnie i ani trochę się nie nudziliśmy. Ja z koleżanką zgubiłyśmy się w labiryncie i wszyscy na nas czekali, więc śmiechu było, co nie miara. Po wyczerpującym spacerze w labiryncie, usiedliśmy wszyscy przy ognisku i jedliśmy kiełbaski, a pani, która tam pracuje, opowiedziała nam o pracy w tamtym miejscu i zachęcała, abyśmy w wakacje podjęli tam zatrudnienie i trochę sobie dorobili. Dawno się tak dobrze nie bawiłam.”

Angelika