Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Lidzbarku Warmińskim,  ul. Orła Białego 5.  Telefon: 897672559,  e-mail: zszlwbiuro@wp.pl

mod_janalytics

02.jpg03.jpg04.jpg05.jpg06.jpg07.jpg08.jpg09.jpg10.jpg11.jpg12.jpg13.jpg14.jpg15.jpg16.jpg17.jpg18.jpg19.jpg20.jpg21.jpg22.jpg23.jpg24.jpg25.jpg26.jpg27.jpg

"Mały człowiek może walczyć z gigantami biznesu"

19.05.2020 r. uczniowie Klas akademickich – I TE i II TE uczestniczyli w webinarium „Biznes wg nowych zasad”, które poprowadził dr Albert Tomaszewski z Instytutu Zarządzania Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Wykładowca ten jest znany w naszej szkole z wcześniejszych wykładów, warsztatów i webinariów prowadzonych w ramach projektu” Klasa akademicka SGH”.

Webinar "Biznes wg nowych zasad", fot. archiwum szkoły

Wykład bardzo nam się podobał, nawiązywał do zmian w biznesie. Było dużo porównań dotyczących firm z przeszłości a firm działających obecnie. Różnice wynikają między innymi ze zmian technologicznych, globalizacji, konkurencji, nowych wartości społecznych. Wykładowca przedstawił nam kilka rad jak zacząć swój biznes, opowiedział o tym, że warto jest zdobyć stałych odbiorców, np. poprzez bloga. Dowiedziałyśmy się, jakie są największe branże na świecie. Wiele firm inwestuje ogromne pieniądze w reklamy, które przynoszą rozgłos danej marce. Udzielił nam rady, że czasami warto jest otworzyć mniejszy biznes, z którego też możemy czerpać dobry zysk, musimy tylko być kreatywni i otwarci na nowe pomysły i rozwiązania. Zdarza się, że duże firmy specjalnie utrudniają przedostanie się konkurencji na rynek, żeby nie stracić swoich stałych klientów. Niestety w dzisiejszych czasach mamy ogromne ilości przedsiębiorstw, firm i marek, co utrudnia nowym firmom możliwość przebicia się. Jednak, jeżeli bardzo będziemy się starać, poszerzać kompetencje i realizować swoje cele wszystko może nam się udać. Zaletami ,,małych” firm są pomysłowość, wolność od politykierstwa, większa elastyczność, energia i chęć zmiany świata oraz głębokie zrozumienie nowych technologii.

Wykład pana Alberta Tomaszewskiego był ciekawy i bardzo nas zainteresował, ponieważ nie dotyczył tylko samej ekonomii, ale odnosił się także do innych ciekawych dziedzin nauki. Na pewno przyda nam się w przyszłości. Mamy nadzieję, że niedługo znów będziemy mogli uczestniczyć w takim webinarium.

Wiktoria Biernacka (II TE) Karolina Tomaszewska (II TE)

Grażyna Brzozowska - opiekun Klasy akademickiej SGH

Share
Joomla templates by a4joomla. Copyright © Zespół Szkół Zawodowych w Lidzbarku Warmińskim