Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Lidzbarku Warmińskim,  ul. Orła Białego 5.  Telefon: 897672559,  e-mail: zszlwbiuro@wp.pl

mod_janalytics

02.jpg03.jpg04.jpg05.jpg06.jpg07.jpg08.jpg09.jpg10.jpg11.jpg12.jpg13.jpg14.jpg15.jpg16.jpg17.jpg18.jpg19.jpg20.jpg21.jpg22.jpg23.jpg24.jpg25.jpg26.jpg27.jpg

Szkolny Mistrz Ortografii 2020 wyłoniony

Kolejna edycja Szkolnego Konkursu Ortograficznego Gżegżółka 2020 za nami. 18 lutego, odbył się wielki finał, który pozwolił wyłonić Szkolnego Mistrza Ortografii. W tym roku z dumą będzie go nosiła Kamila Wołodźko z klasy II TE. Kamila najlepiej napisała dyktando, mówiące o zmaganiach uczniów X Liceum Ogólnokształcącego z literaturą pozytywizmu i Młodej Polski. Wielkie brawa, Kamilo!

Dyktando pisało 20 uczniów naszej szkoły. Kolejne, dobre miejsca zajęli: Patrycja Niedzwiedzka (III TE), Przemysław Sklepowicz ( I THP), Alicja Gojżewska (II TE) i Adrian Pizoń (I TE) oraz Kinga Zakrzewska (III TE) i Hanna Baran (I THPp).

Kolejna edycja Szkolnego Konkursu Ortograficznego Gżegżółka, fot. archiwum szkoły

Serdecznie gratuluję wszystkim uczestnikom i dziękuję za wspólną zabawę. Biorąc pod uwagę fakt, że liczba uczestników dyktanda spada z roku na rok, a my piszemy coraz mniej i niezbyt chętnie, cieszę się, że zdecydowaliście się podjąć wyzwanie. Mam nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się ponownie i wspólnie pochylimy się nad ortograficznymi zawiłościami.

Organizator konkursu: K. Kołsut-Boratyn

Share
Joomla templates by a4joomla. Copyright © Zespół Szkół Zawodowych w Lidzbarku Warmińskim