Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Lidzbarku Warmińskim,  ul. Orła Białego 5.  Telefon: 897672559,  e-mail: zszlwbiuro@wp.pl

mod_janalytics

02.jpg03.jpg04.jpg05.jpg06.jpg07.jpg08.jpg09.jpg10.jpg11.jpg12.jpg13.jpg14.jpg15.jpg16.jpg17.jpg18.jpg19.jpg20.jpg21.jpg22.jpg23.jpg24.jpg25.jpg26.jpg27.jpg

Warszawa – Bruksela – Paryż

W dniach od 8 do 14 grudnia 2019 część klasy II TI wraz ze swoją wychowawczynią uczestniczyła w wycieczce do Brukseli oraz Paryża.
Na lotnisko w Modlinie dotarliśmy pociągiem. Z lotniska polecieliśmy do Brukseli-Charleroi. i udaliśmy się do hotelu. W samej Brukseli mieliśmy bardzo dużo atrakcji. Zobaczyliśmy Grand Place-Stare Miasto, gdzie wieczorem był odtwarzany pokaz świątecznych iluminacji. Niedaleko znajdował się Manneken pis (Siusiający chłopiec) – symbol Brukseli, figurka-fontanna, przy, którym obowiązkowo trzeba było zrobić zdjęcie. Oczywiście nie zapomnieliśmy o belgijskim przysmaku i spróbowaliśmy regionalne frytki. W następnych dniach odwiedziliśmy: Cinquantenaire (duży park miejski na którym położony jest Łuk Triumfalny), Pałac Królewski, Atomium (model kryształu żelaza, powiększony 165 miliardów razy, znajdujący się w dzielnicy Laeken na przedmieściach Brukseli).

Informatycy w Europie, fot. uczestnicy wycieczki

Złożyliśmy też wizytę w Parlamencie Europejskim. Mogliśmy zobaczyć salę plenarną i inne zakątki tej instytucji. W czasie pobytu w stolicy Belgii mieliśmy okazję odwiedzić Szkołę Zawodową. Tam udzielono nam wspaniałej gościnności, przyjęto nas lunchem i zaprezentowano poszczególne sale lekcyjne, w tym praktycznej nauki zawodu.

Po 3 dniach prężnego zwiedzania Brukseli wybraliśmy się autobusem do Francji. Po 5h dojechaliśmy do Paryża, gdzie udaliśmy się metrem do kolejnego hotelu [warto wspomnieć, bez szczegółów, że metro w Paryżu nie jest bezpieczne - jeśli nie musicie, to z niego nie korzystajcie]. Przez kolejne 2 dni odwiedziliśmy sporo miejsc m.in.: Wieże Eiffla, Luwr, Łuk triumfalny, Plac Zgody, Montmartre, Katedrę Notre-Dame. Zakupiliśmy tam również bardzo dużo pamiątek, spróbowaliśmy tamtejszego kebaba oraz słodyczy. Wycieczka dostarczyła niezapomnianych wrażeń i wspomnień.

Adrian, Mariusz (II TI)

Share
Joomla templates by a4joomla. Copyright © Zespół Szkół Zawodowych w Lidzbarku Warmińskim