OWERBOOKING, PIAR, BLOGHOTEL – wycieczka zawodoznawcza hotelarzy

14 listopada 2019 r. hotelarze z naszej szkoły ruszyli w teren, aby przekonać się jak wiedza teoretyczna, którą zdobywają na lekcjach przedmiotów zawodowych, funkcjonuje w praktyce. W tym celu odwiedzili dwa obiekty turystyczne: Pałac i Folwark w Galinach oraz „Dworek Romanowski” w Sułowie.

W obu miejscach uczniowie zostali serdecznie przywitani i od razu przystąpili do zwiedzania obiektów. Odwiedzili recepcje i poznali zasady ich funkcjonowania, restauracje, pokoje, kuchnie hotelowe, basen. Zarówno w Galinach jak i Sułowie ogromne wrażenie zrobił na przyszłych pracownikach hoteli wystrój obiektów, czystość i wszechobecna troska o klienta.

Wycieczka zawodoznawcza hotelarzy, fot. archiwum szkoły

Były także: wspólna herbata, zdjęcia grupowe, spacer po folwarku i gościńcu w Galinach, wizyta w stajni, w sali konferencyjnej, restauracji hotelowej, mini ZOO. Atrakcji, jak na krótką wycieczkę, nie brakowało. Młodzież wysłuchała cennych rad na temat sprawnego zarządzania tego typu obiektami, by funkcjonowały wzorowo i cieszyły się obecnością gości – krótki wykład z marketingu hotelowego i cenne rady Pani kelnerki.

Oglądane majątki zrobiły na uczniach bardzo duże wrażenie, a jednocześnie utwierdziły w przekonaniu, że praca w obiekcie turystycznym może być przyjemnością i dawać satysfakcję, ale jest to też codzienny trud, często okupiony brakiem czasu wolnego. Uczniowie wrócili z wycieczki bogatsi w doświadczenia zawodowe dzięki rzetelnej wiedzy właścicieli i pracowników obiektów, a także wdzięczni Paniom J. Góreckiej i U. Minkowskiej za zorganizowanie wyjazdu.

K.K.