Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Lidzbarku Warmińskim,  ul. Orła Białego 5.  Telefon: 897672559,  e-mail: zszlwbiuro@wp.pl

mod_janalytics

02.jpg03.jpg04.jpg05.jpg06.jpg07.jpg08.jpg09.jpg10.jpg11.jpg12.jpg13.jpg14.jpg15.jpg16.jpg17.jpg18.jpg19.jpg20.jpg21.jpg22.jpg23.jpg24.jpg25.jpg26.jpg27.jpg

Mechanicy uczą się pod okiem fachowców

13 listopada 2019 r. mechanicy z klasy II THP oraz IV TFP wraz z nauczycielami przedmiotów zawodowych,  Zdzisławem Hołowienko oraz Markiem Szałkowskim, odwiedzili  Wydział Nauk Technicznych Uniwersytetu Warmińsko–Mazurskiego w Olsztynie. Program wycieczki był bardzo urozmaicony i współgrał z zagadnieniami podstawy programowej w zawodzie technik mechanik.  Uczniowie dowiedzieli się na czym polega praca diagnosty na Stacji Kontroli Pojazdów. Z zainteresowaniem wysłuchali wykładu na temat technik diagnostycznych oraz zapoznali się z funkcjonowaniem przyrządów służących do badań pojazdów. Dużo się działo!

 

Z wizytą na UWM, fot. archiwum szkoły

Ciekawym punktem programu była wizyta w hamowni podwoziowej. Pod czujnym okiem dr hab. inż. Bronisława Kolatora – prof. UWM uczniowie uczestniczyli w mierzeniu parametrów silnika samochodu osobowego. Następnie w Laboratorium Podstawy Konstrukcji Maszyn mogli przełożyć wiedzę teoretyczną na praktyczną, przeprowadzając statyczną próbę rozciągania na zrywarce uniwersalnej. Wysłuchaliśmy także ciekawego wykładu dr inż. Waldemara Duddy. Zwiedziliśmy  pracownię mechaniki płynów, automatyki i robotyki, oraz mechatroniki.

 

Wszyscy byli pod ogromnym wrażeniem fachowych urządzeń i wyposażenia sal. Wycieczka obfitowała w ciekawą wiedzę, profesjonalnie przygotowane zajęcia i wykłady. Potwierdzają to opinie uczestników:

Jacek: „Wycieczka była bardzo udana, choć krótka. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski – być może moja przyszła uczelnia? Dziękujemy Panu Szałkowskiemu, że nas zabrał”.

Jakub: „Jestem zachwycony wycieczką. Sporo dowiedziałem się na temat zagadnień, które mnie interesują. Mam zamiar starać się o miejsce na UWM w przyszłości”.

Marcel: „Bardzo ciekawa wycieczka. Wykładowcy mają wielkie pojęcie o mechanice. Wyposażenie pracowni robi wrażenie. Ciekawe kierunki studiów, jednym słowem – ekstra!”.

Konrad: „Wycieczka była naprawdę udana. Być może na tym uniwersytecie pojawię się za jakiś czas w nieco innej roli… Chciałbym”.

Dominik: „Wyjazd udany. Najbardziej podobała mi się hamownia. PS. Pozdrawiam kolegę z mandarynkami”.

Piotr: „Wycieczka bardzo mi się podobała, wszystko mi się podobało, ale najbardziej pewna dziewczyna z blond włosami, w wysokich szpilkach i książką w dłoni”.

 Składamy serdeczne podziękowania Prodziekanowi do spraw studenckich dr inż. Jerzemu Domańskiemu oraz wszystkim pracownikom Wydziału Nauk Technicznych UWM za tak gościnne przyjęcie, fachową wiedzę, zaangażowanie i przygotowanie bardzo ciekawych wykładów. Otrzymaliśmy dużą dawkę rzetelnej wiedzy, cennej praktyki i dzięki temu mamy plany na przyszłość.

Marek Szałkowski wraz z uczestnikami wycieczki

Share
Joomla templates by a4joomla. Copyright © Zespół Szkół Zawodowych w Lidzbarku Warmińskim