Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Lidzbarku Warmińskim,  ul. Orła Białego 5.  Telefon: 897672559,  e-mail: zszlwbiuro@wp.pl

mod_janalytics

02.jpg03.jpg04.jpg05.jpg06.jpg07.jpg08.jpg09.jpg10.jpg11.jpg12.jpg13.jpg14.jpg15.jpg16.jpg17.jpg18.jpg19.jpg20.jpg21.jpg22.jpg23.jpg24.jpg25.jpg26.jpg27.jpg

Nauka zawodu - technik hotelarstwa

Nie od dziś wiadomo, że człowiek najlepiej przyswaja wiedzę zdobytą w praktyce. Trochę teorii już za nami, więc przyszedł czas, by przyjrzeć się, jak wygląda codzienna praca hotelu. 16 października 2019 r. w ramach lekcji z przedmiotów zawodowych wybraliśmy się do Term Warmińskich. Wielu z nas jeszcze tam nie było, a dziś mieliśmy okazję zwiedzić obiekt bardzo dokładnie.

Z wizytą w Termach Warmińskich, fot. uczestnicy wycieczki zawodoznawczej

Nie spodziewaliśmy się tak serdecznego przyjęcia. Panie, które nas oprowadzały bardzo rzetelnie i dokładnie opowiadały o pracy recepcji i zasadach zakwaterowania gości. Obejrzeliśmy większość pokoi hotelowych, w tym dwupiętrowy apartament i pokój dla niepełnosprawnych. Mogliśmy wejść także na wieżę widokową i podziwiać cały obiekt i okolicę. Doświadczyliśmy otwierania pokoju kartą magnetyczną, dokładnie obejrzeliśmy sprzęt w SPA, w tym ten służący do masażu, basen i saunę hotelową. Wszystko zrobiło na nas duże wrażenie, przybliżyło do pracy w zawodzie hotelarza i utwierdziło w przekonaniu, że to branża, która ciągle się rozwija i cały czas trzeba się uczyć, by być na czasie z nowinkami. Panie zdradziły nam także sekret, że już od wiosny w okolicy term będzie kolejna atrakcja. Powstaje wioska indiańska TIPI i są już domki w tym stylu.

Wyjście zaliczamy do udanych, bowiem mogliśmy zobaczyć to, czego uczymy się w teorii. Podobała nam się atmosfera pracy w hotelu i pasja z jaką pracownicy wykonują powierzone im zadania.

hotelarze z II THP

Share
Joomla templates by a4joomla. Copyright © Zespół Szkół Zawodowych w Lidzbarku Warmińskim