Ślubowanie i Otrzęsiny

26 i 27 września 2019 r. odbyły się uroczystości Ślubowania uczniów klas pierwszych przygotowane przez Samorząd Uczniowski. Na ceremonii gościliśmy pana Zbigniewa Jasińskiego oraz pana Stanisława Rynkiewicza z Cechu Rzemiosła i Przedsiębiorczości, dyrekcję szkoły i nauczycieli. Spotkanie rozpoczęło wprowadzenie sztandaru szkoły i odśpiewanie hymnu narodowego. Pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie i tym samym zostali przyjęci w poczet uczniów Zespołu Szkół Zawodowych. Młodzi pracownicy z klas pierwszych Branżowej Szkoły zostali pasowani na uczniów zawodu szablą Jana Kilińskiego przez pana Zbigniewa Jasińskiego. Dyrektor placówki, pan Marek Chyl życzył  pierwszakom sukcesów w nauce, powodzenia i przyjaźni w murach nowej szkoły.

Ślubowanie klas pierwszych ZSZ, fot. M. Królikowska

"Wesele Shreka" - pod takim hasłem klasa II TE wraz z wychowawczynią panią Agnieszką Hanusz zorganizowała Otrzęsiny. Pierwszoklasiści mogli zaprezentować swoje zdolności w licznych konkurencjach. Trzeba było przygotować logo i prezentację klasy, wykorzystać umiejętności muzyczne czy plastyczne. Zmagania konkursowe wygrały klasy: I w oraz I THP. Za rok zwycięzcy przygotują otrzęsiny młodszym kolegom. Serdecznie gratulujemy. Spotkanie zakończyło wręczeniem certyfikatów oraz pamiątkowymi zdjęciami klas.

M.K.