Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Lidzbarku Warmińskim,  ul. Orła Białego 5.  Telefon: 897672559,  e-mail: zszlwbiuro@wp.pl

mod_janalytics

02.jpg03.jpg04.jpg05.jpg06.jpg07.jpg08.jpg09.jpg10.jpg11.jpg12.jpg13.jpg14.jpg15.jpg16.jpg17.jpg18.jpg19.jpg20.jpg21.jpg22.jpg23.jpg24.jpg25.jpg26.jpg27.jpg

Wydarzenia

Szkolny Mistrz Ortografii 2020 wyłoniony

Kolejna edycja Szkolnego Konkursu Ortograficznego Gżegżółka 2020 za nami. 18 lutego, odbył się wielki finał, który pozwolił wyłonić Szkolnego Mistrza Ortografii. W tym roku z dumą będzie go nosiła Kamila Wołodźko z klasy II TE. Kamila najlepiej napisała dyktando, mówiące o zmaganiach uczniów X Liceum Ogólnokształcącego z literaturą pozytywizmu i Młodej Polski. Wielkie brawa, Kamilo!

Dyktando pisało 20 uczniów naszej szkoły. Kolejne, dobre miejsca zajęli: Patrycja Niedzwiedzka (III TE), Przemysław Sklepowicz ( I THP), Alicja Gojżewska (II TE) i Adrian Pizoń (I TE) oraz Kinga Zakrzewska (III TE) i Hanna Baran (I THPp).

Kolejna edycja Szkolnego Konkursu Ortograficznego Gżegżółka, fot. archiwum szkoły

Serdecznie gratuluję wszystkim uczestnikom i dziękuję za wspólną zabawę. Biorąc pod uwagę fakt, że liczba uczestników dyktanda spada z roku na rok, a my piszemy coraz mniej i niezbyt chętnie, cieszę się, że zdecydowaliście się podjąć wyzwanie. Mam nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się ponownie i wspólnie pochylimy się nad ortograficznymi zawiłościami.

Organizator konkursu: K. Kołsut-Boratyn

Zapobiegając pożarom chronimy życie, mienie i środowisko

Uczennica klasy TIPp Lidia Wróblewska wzięła udział w etapie powiatowym Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego ,,Zapobiegając pożarom chronimy życie, mienie i środowisko”. Do PSP w Lidzbarku Warmińskim wpłynęło 369 prac w 5 kategoriach wiekowych. Uczennica Technikum znalazła się z gronie 22 laureatów, których prace pojadą do Olsztyna na etap wojewódzki. Gratuluję!

Lidia Wróblewska została laureatką konkursu, fot. archiwum szkoły

 

Opiekun - J. Zabiełło-Kruszewska

Podsumowanie I półrocza 2019/2020

6 lutego 2020 r. podsumowaliśmy pięć miesięcy nauki. Członkowie Samorządu Uczniowskiego przygotowali prezentację najważniejszych wydarzeń i uroczystości szkolnych. Młodzież uczestniczyła w 28 konkursach, 40 wycieczkach edukacyjnych i zawodoznawczych, zorganizowano 18 uroczystości oraz przeprowadzono 17 akcji propagujących zdrowy styl życia, działania związane z ochroną środowiska, wolontariatem i profilaktyką.

II TI - najwyższa średnia ocen i frekwencja, fot. archiwum szkoły

Z-ca dyr. pani Małgorzata Królikowska podsumowała I okres nauki, odczytała listę uczniów ze 100 % frekwencją (15 osób), najwyższymi średnimi ocen 4,75 i powyżej (19 uczniów) oraz z wzorowym zachowaniem (56 uczniów). Najwyższą frekwencję w szkole uzyskały klasy: II TI, I TE i II THP, a średnią ocen klasy: II TI, II TE i IV TE. Organizatorzy konkursu „Ekologiczny stroik” wręczyli nagrody. Ze względu na wyrównany poziom przyznano 4 pierwsze miejsca (I wp, I THP, II THP, IV TE).
M.K.

100 dni do matury

18 stycznia 2020 r. uczniowie klas maturalnych bawili się na Balu Studniówkowym w hotelu „Krasicki”. Kilka minut po godzinie 19.00 prowadzący uroczystość Agnieszka Rodzewicz i Daniel Korgol przywitali zebranych: Dyrekcję Szkoły, Wychowawców, Rodziców oraz Maturzystów. Bal rozpoczął się uroczystym: „Poloneza czas zacząć…” Taniec wypadł perfekcyjnie, a to wszystko dzięki temu, że pani Dantua Gogalińska nie szczędziła czasu na próby. 

 

Studniówkowy polonez w ZSZ, fot. archiwum szkoły

Dyrektor pan Marek Chyl życzył wszystkim fantastycznej zabawy, a młodzieży zdania egzaminów maturalnych. Obejrzeliśmy również prezentację klasy IV TE podsumowującą cztery lata spędzone w szkole, film kl. IV THI oraz skecz w wykonaniu uczniów kl. IV TFP. Uczniowie bawili się do białego rana, nie żałując butów. Teraz czas zabrać się do nauki, bo do matury zostało tylko 100 dni…

M.K.

Warszawa – Bruksela – Paryż

W dniach od 8 do 14 grudnia 2019 część klasy II TI wraz ze swoją wychowawczynią uczestniczyła w wycieczce do Brukseli oraz Paryża.
Na lotnisko w Modlinie dotarliśmy pociągiem. Z lotniska polecieliśmy do Brukseli-Charleroi. i udaliśmy się do hotelu. W samej Brukseli mieliśmy bardzo dużo atrakcji. Zobaczyliśmy Grand Place-Stare Miasto, gdzie wieczorem był odtwarzany pokaz świątecznych iluminacji. Niedaleko znajdował się Manneken pis (Siusiający chłopiec) – symbol Brukseli, figurka-fontanna, przy, którym obowiązkowo trzeba było zrobić zdjęcie. Oczywiście nie zapomnieliśmy o belgijskim przysmaku i spróbowaliśmy regionalne frytki. W następnych dniach odwiedziliśmy: Cinquantenaire (duży park miejski na którym położony jest Łuk Triumfalny), Pałac Królewski, Atomium (model kryształu żelaza, powiększony 165 miliardów razy, znajdujący się w dzielnicy Laeken na przedmieściach Brukseli).

Informatycy w Europie, fot. uczestnicy wycieczki

Złożyliśmy też wizytę w Parlamencie Europejskim. Mogliśmy zobaczyć salę plenarną i inne zakątki tej instytucji. W czasie pobytu w stolicy Belgii mieliśmy okazję odwiedzić Szkołę Zawodową. Tam udzielono nam wspaniałej gościnności, przyjęto nas lunchem i zaprezentowano poszczególne sale lekcyjne, w tym praktycznej nauki zawodu.

Po 3 dniach prężnego zwiedzania Brukseli wybraliśmy się autobusem do Francji. Po 5h dojechaliśmy do Paryża, gdzie udaliśmy się metrem do kolejnego hotelu [warto wspomnieć, bez szczegółów, że metro w Paryżu nie jest bezpieczne - jeśli nie musicie, to z niego nie korzystajcie]. Przez kolejne 2 dni odwiedziliśmy sporo miejsc m.in.: Wieże Eiffla, Luwr, Łuk triumfalny, Plac Zgody, Montmartre, Katedrę Notre-Dame. Zakupiliśmy tam również bardzo dużo pamiątek, spróbowaliśmy tamtejszego kebaba oraz słodyczy. Wycieczka dostarczyła niezapomnianych wrażeń i wspomnień.

Adrian, Mariusz (II TI)

Podkategorie

Joomla templates by a4joomla. Copyright © Zespół Szkół Zawodowych w Lidzbarku Warmińskim