Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Lidzbarku Warmińskim,  ul. Orła Białego 5.  Telefon: 897672559,  e-mail: zszlwbiuro@wp.pl

mod_janalytics

02.jpg03.jpg04.jpg05.jpg06.jpg07.jpg08.jpg09.jpg10.jpg11.jpg12.jpg13.jpg14.jpg15.jpg16.jpg17.jpg18.jpg19.jpg20.jpg21.jpg22.jpg23.jpg24.jpg25.jpg26.jpg27.jpg

Wydarzenia

Mistrz komedii - Aleksander Fredro

27 marca na świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Teatru. Z tej okazji Lidzbarski Dom Kultury zaprosił uczniów naszej szkoły na wspólne świętowanie. Obejrzeliśmy spektakl „Damy i huzary” (adaptacja dramatu A. Fredry) w reżyserii Alicji Andrzejewskiej. W roli aktorów wystąpili członkowie „Teatru Dorosłego” oraz grupy teatralnej „Szafa”. Spektakl ukazuje w krzywym zwierciadle ponadczasowe zagadnienie, jakim jest odwieczna walka płci. 

"Damy i huzar(y)", fot. archiwum szkoły

Intryga miłosna, komizm słowny, a także postaci sprawiły, że sztukę ogląda się z zainteresowaniem i uśmiechem na twarzy. Specjalnie przygotowana, klimatyczna scenografia oraz stroje oddały ducha epoki i pozwoliły nam przenieść się w czasy romantyzmu, kiedy żył i tworzył hrabia Fredro.

K.K.

Wycieczka dydaktyczna do ROSOPLASTU

W dniu 5 stycznia   2019 roku grupa uczniów z  klas III Technikum Pojazdów Samochodowych   pod opieką nauczyciela przedmiotów zawodowych  Jerzego Krajewskiego  wzięła udział w wycieczce dydaktycznej do zakładu pracy „ROSOPLAST” .

Wycieczka zawodoznawcza do ROSOPLASTU, fot. J. Krajewski

Celem wycieczki było zapoznanie młodzieży z możliwościami wykorzystania automatycznych linii produkcyjnych w zakładach średniej wielkości, i z zadaniami przed jakimi stoją  mechanicy dla  utrzymaniu  ciągłości ruchu. Drugi cel  to ekologia   i zakres recyklingu tworzyw sztucznych w zakładzie.  Wycieczka ta posłużyła  jako wsparcie procesu dydaktycznego oraz uzupełnienie wiadomości teoretycznych z zakresu przedmiotów zawodowych.

Jerzy Krajewski

Lidzbark lat 50. w obiektywie

Dzięki uprzejmości Pani kierownik lidzbarskiego zamku 6 marca 2019 r. mogliśmy zobaczyć interesującą wystawę fotografii wybitnego historyka Władysława Ogrodzińskiego. Ekspozycja „Lidzbark Warmiński lat 50. XX wieku” zawiera 44 fotografie, przedstawiające dawne oblicze naszego miasta. Możemy podziwiać to, co w Lidzbarku najcenniejsze: Kościół św. Piotra i Pawła, Zamek Biskupów Warmińskich oraz Wysoką Bramę. Są także fotografie ulic, prezentujące codzienne życie mieszkańców. To bardzo ciekawe doświadczenie móc zobaczyć jak dawnej wyglądała ul. Kopernika czy Hoża i porównać ją z widokiem współczesnym.

Ekspozycja „Lidzbark Warmiński lat 50. XX wieku”, fot. archiwum szkoły

Fotografie Pana Ogrodzińskiego to dla nas lekcja historii. Niczym z podręcznika można z nich czerpać wiedzę o tym, w co się ubierano, jak wglądał transport czy wystawy sklepowe. Taka chwilowa podróż w czasie pozwoliła nam poczuć lidzbarski klimat lat 50. XX wieku.

Uczniowie I THP

Debiut na Giełdzie Papierów Wartościowych

Wycieczka do Warszawy, zorganizowana przez Szkolny Klub Przedsiębiorczości, na Giełdę Papierów Wartościowych zachęciła nas do uczestnictwa w Internetowej Grze Giełdowej (SIGG). Jest to projekt edukacyjny składający się z gry inwestycyjnej i kursu e-learningowego. Uczestnikami są 2-4 osobowe zespoły inwestujące na giełdzie w oparciu o wirtualne środki i notowania w czasie rzeczywistym. Każdy Zespół dysponuje jednym rachunkiem inwestycyjnym i określoną kwotą wirtualnych pieniędzy. Na początku rozgrywek uczestnicy poznają instrumenty finansowe notowane na warszawskiej giełdzie: akcje, ETF-y i kontrakty terminowe, a następnie wspólnie decydują, w które chcieliby zainwestować i dokonują transakcji. Zarówno inwestowane pieniądze, jak i zawierane transakcje są wirtualne, ale zlecenia są realizowane na podstawie pochodzących z rzeczywistego rynku ofert kupna i sprzedaży. Gra rozpoczęła się w listopadzie i od tego czasu nasz 4-osobowy zespół wykonywał transakcje na giełdzie.

 Rozpoczynamy inwestowanie na giełdzie, fot. Grażyna Brzozowska

Było to dla nas nowe doświadczenie, dzięki któremu nauczyliśmy się wielu rzeczy. Początki nie były łatwe, ale podołaliśmy temu zadaniu. Nasze pierwsze transakcje były bardzo ostrożne, poznawaliśmy zasady działania giełdy, kupno i sprzedaż papierów wartościowych. Pracowaliśmy zespołowo. Nasze wirtualne 20 000 zł podzieliliśmy na czworo. Każdy z nas miał wydać 5 000 zł. Cały grudzień aktywnie działaliśmy. W połowie grudnia byliśmy w TOP30 województwa warmińsko-mazurskiego. Po 10 tygodniach rywalizacji grę zakończyliśmy w połowie rankingu województwa. Jak na pierwsze kroki w tej dziedzinie, to jesteśmy z siebie zadowoleni. Za rok damy z siebie jeszcze więcej nauczeni doświadczeniem. Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w tym projekcie. Widzimy się na Księżycowej 4 (adres giełdy).

Uczniowie klasy II TE: Konrad Antosiewicz, Gabriela Narkowicz, Klaudiusz Nowosielski, Kinga Zakrzewska

Opiekun: Grażyna Brzozowska

Podkategorie

Joomla templates by a4joomla. Copyright © Zespół Szkół Zawodowych w Lidzbarku Warmińskim