Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Lidzbarku Warmińskim,  ul. Orła Białego 5.  Telefon: 897672559,  e-mail: zszlwbiuro@wp.pl

mod_janalytics

02.jpg03.jpg04.jpg05.jpg06.jpg07.jpg08.jpg09.jpg10.jpg11.jpg12.jpg13.jpg14.jpg15.jpg16.jpg17.jpg18.jpg19.jpg20.jpg21.jpg22.jpg23.jpg24.jpg25.jpg26.jpg27.jpg

Wydarzenia

Bieg Charytatywny 2019

14.09.2019 r. drużyna ZSZ LW w składzie: Gabriela Suska, Grzegorz Borkowski, Karol Maliszewski, Bartosz Kmiołek i Mateusz Rogman wzięła udział w Biegu Charytatywnym PKO. Zawodnicy wybiegali 41 okrążeń i 205 metrów. Zajęli 10 miejsce w kategorii drużyn mieszanych i 20 miejsce w kategorii open na 87 zespołów. Zostali wyróżnieni, ponieważ byli drużyną, która przebiegła setne okrążenie. W biegu uczestniczyli również nauczyciele naszej szkoły: pan Artur Wangin i pan Marek Szałkowski. Wszystkim uczestnikom gratulujemy.

Bieg Charytatywny PKO, fot. archiwum szkoły

D. Sawicka

Wycieczka klasy I w do Stoczka Klasztornego

12 września 2019 roku nasza klasa udała się na wycieczkę do Stoczka Klasztornego. Wyruszyliśmy ok. 8 rano wraz z wychowawczynią panią Joanną Zabiełło-Kruszewską oraz siostrą Barbarą Mazur i pedagog Anną Gudaniec. Pogoda dopisywała, humory też, dlatego droga do Stoczka Klasztornego szybko nam minęła. Na miejscu odbyło się ognisko i zajęcia integracyjne połączone ze zwiedzaniem miejscowego sanktuarium i miejsca odosobnienia prymasa Stefana Wyszyńskiego. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do Lidzbarka Warmińskiego.

Wycieczka integracyjna klasy I w, fot. archiwum szkoły


JZK

Wiedza o kulturze w terenie

17 września 2019 na lekcji wiedzy o kulturze udaliśmy się do lidzbarskiej Oranżerii kultury. Zwiedziliśmy budynek (dla większości z nas była to pierwsza wizyta w tej instytucji), zapoznaliśmy się z ofertą zajęć i wycieczek oraz wysłuchaliśmy ciekawej historii o życiu i twórczości Janusza Korczaka. Obecnie można też oglądać wystawę ilustracji do książek tego wybitnego pisarza i działacza społecznego. Panie pracujące w bibliotece gorąco zachęcały nas do korzystania z bogatego księgozbioru.

I TI z wizytą w Oranżerii, fot. K. Kołsut-Boratyn

Wizyta w Oranżerii zachęciła nas do częstszych wizyt w byłym pałacyku letnim Ignacego Krasickiego. Być może niektórzy z nas zdecydują się wziąć udział w zbliżającym się 4. Lidzbarskim Dyktandzie, organizowanym przez placówkę. Mówimy zatem „do zobaczenia” i dziękujemy za możliwość odwiedzin.

Uczniowie klasy I TI

"Showbiz - Show Us Your Business"

12-13 czerwca 2019 r. były to dla nas dni z projektem "Showbiz - Show Us Your Business". Pierwszego dnia mogłyśmy dokończyć opracowanie naszego pomysłu na biznes. Pojawiali się mentorzy, którzy mieli za zadanie pomóc nam jak najlepiej zaprezentować go przed jury. Wspólny obiad, warsztaty o tym, jak dobrze wykonać prezentację i wreszcie po długim dniu zasłużony odpoczynek w hotelu. 13 czerwca- dzień finałowy. Ostatnie poprawki, tak by wszystko było dopięte na ostatni guzik. Kiedy przyszedł czas na prezentacje, pomysłów było mnóstwo i były bardzo zróżnicowane. Po prawie 2 godzinach przedstawiania pomysłów jury udało się na obrady. Wygrał pomysł na agroturystykę z alpakami i alpakoterapią. Cieszymy się, że mogłyśmy poznać tylu wspaniałych ludzi i tak ciekawe pomysły na swój biznes.

Klaudia Karbanik

W projekcie brały udział uczennice klasy III TE: Klaudia Karbanik, Emilia Kolesar, Bernadeta Michalak, Klaudia Szczerbik. Wykazały się one pomysłowością i pracowitością oraz umiejętnością pracy w grupie. Dziękuję za zaangażowanie i godne reprezentowanie naszej szkoły w tym przedsięwzięciu. Zdobyta wiedza i umiejętności pomogą Wam w przyszłości w tworzeniu własnej działalności gospodarczej oraz w trudnej sztuce prezentacji swoich pomysłów.

Grażyna Brzozowska

Czytaj więcej: "Showbiz - Show Us Your Business"

Trzeci wyjazd do Papenburga

Za nami już trzeci wyjazd do Papenburga w ramach wymiany polsko-niemieckiej. W tygodniowym projekcie uczestniczyło 20 uczniów z naszej szkoły i 20 uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Papenburgu (Berufsbildende Schulen Papenburg – Technik Und Wirtschaft).

W programie znalazły się zajęcia integracyjne i dyskusje na temat różnic i podobieństw życia młodzieży w Polsce i Niemczech, zapatrywań, postrzegania wspólnej historii obu krajów i wspólnej Europy.

Interesującym elementem wymiany okazały się wycieczki:

– do Oldenburga, gdzie uczestnicy zwiedzili i bawili się w Muzeum Komputerów a następnie podziwiali zabytki i urocze uliczki miasta;

- do skansenu Van-Velen-Anlage, gdzie można było poznać ciężkie początki osadnictwa w Papenburgu, zajrzeć do starych domów i dowiedzieć się niejednej ciekawostki o torfie;

Czytaj więcej: Trzeci wyjazd do Papenburga

Podkategorie

Joomla templates by a4joomla. Copyright © Zespół Szkół Zawodowych w Lidzbarku Warmińskim