Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Lidzbarku Warmińskim,  ul. Orła Białego 5.  Telefon: 897672559,  e-mail: zszlwbiuro@wp.pl

mod_janalytics

02.jpg03.jpg04.jpg05.jpg06.jpg07.jpg08.jpg09.jpg10.jpg11.jpg12.jpg13.jpg14.jpg15.jpg16.jpg17.jpg18.jpg19.jpg20.jpg21.jpg22.jpg23.jpg24.jpg25.jpg26.jpg27.jpg

Aktywność uczniów

Dzień Otwarty ZSZ

25 maja 2018 r. gorąco przywitaliśmy naszych młodszych kolegów z Gimnazjów. Na początku wysłuchaliśmy szkolnego zespołu „In Our Power” pod kierownictwem pani Anny Bielewicz. Po występie głos zabrał dyrektor szkoły pan Marek Chyl. Następnie pani dyrektor Małgorzata Królikowska przedstawiła ofertę kształcenia w naszej placówce. Gimnazjaliści obejrzeli też pokaz stylizacji, przygotowany przez klasy fryzjerskie oraz wzięli udział w konkursie Kahoot „Wiedzy o Technikum i o Branżowej Szkole I stopnia”. Następnie nasi goście zostali podzieleni na 5 grup i udali się na warsztaty zawodoznawcze. Na szkolnym podwórku można było obejrzeć pokaz samoobrony, warsztaty tańca oraz spróbować swoich sił w jeździe samochodem na szkolnym symulatorze do nauki jazdy.

Dzień Otwarty w ZSZ, fot. archiwum szkoły

Po męczącym dniu można było posilić się przepysznymi kiełbaskami upieczonymi na grillu przez klasę hotelarską.

Mamy nadzieję, że Dzień Otwarty spodobał się naszym Gimnazjalistom i wkrótce zobaczymy ich w naszej szkole nie tylko jako gości, ale również jako nasze koleżanki i kolegów.

Samorząd Uczniowski

Relacja z Targów „Auto Moto Arena” w Ostródzie

W dniach 17 i 18 marca 2018 r. w Ostródzie odbyły się targi samochodowe zorganizowane przez Mazury Expo S.A Arena. Wzięli w nich udział uczniowie i absolwenci naszej szkoły, przedstawiciele kierunku kształcenia w zawodzie technik mechanik. Naszą placówkę godnie zaprezentował Szymon Grzegorz Sokołowski zajmując pierwsze miejsce i osiągając czas 2,44,19 w czwartej edycji zręcznościowego konkursu ogólnopolskiego polegającego na jak najszybszej i poprawnej zmianie koła z zachowaniem wszelakich zasad bezpieczeństwa. Trzecie miejsce zajął nasz ubiegłoroczny absolwent Jakub Kacprzak z czasem 3,08,56.

Polonez coupe, fot. uczestnicy imprezy

Nasi absolwenci: Andrzej Sokołowski, Krzysztof Stankiewicz, Jakub Kacprzak oraz Damian Osuch, Szymon Sokołowski z klasy IV THM połączyli siły i zaprezentowali swoje niestandardowe modyfikacje własnych samochodów takich jak: 2 x BMW e36 oraz Polonez coupe. Samochody te wystawione były w strefie „GRUZ”.

J.K.

Prawybory

Dnia 29.10.2014 r. w naszej szkole odbyły się Prawybory do Samorządu Terytorialnego. Brali w nich udział uczniowie klas trzecich i czwartych, dyrekcja, grono pedagogiczne oraz pracownicy obsługi i administracji. Aktu wyborczego można było dokonać w godzinach od 8.00 do 13.00 w przerwach międzylekcyjnych. Nadzór merytoryczny sprawowały p. M. Królikowska i p. E.Wójcik.

Prawybory do Samorządu Terytorialnego, fot. M. Królikowska

Społeczność ZSZ wykazała się postawą obywatelską i zaangażowaniem. Frekwencja wyniosła 62,8%. Nad przebiegiem wyborów czuwała Młodzieżowa Komisja Wyborcza: uczennice kl. III TH - Maja Ciosek, Amanda Orzeł, Paulina Powierża, Kamila Maczukin i Arleta Tuzik.

Wyniki:

  1. Platforma Obywatelska – 39,3%,
  2. Kongres Nowej Prawicy – 21,4%,
  3. Prawo i Sprawiedliwość – 17,1 %,
  4. Twój Ruch – 9,4%,
  5. Polskie Stronnictw Ludowe – 6,8%
  6. Solidarna Polska – 3,4%,
  7. Sojusz Lewicy Demokratycznej – 2,6%.

Prawybory miały nas przygotować do właściwych Wyborów w dniu 16.11.2014r. oraz były ciekawym przeżyciem i doświadczeniem.

Amanda Orzeł (III TH)

Czytaj więcej: Prawybory

Męska rywalizacja w „Dniu Chłopaka”

30 września 2014 r. świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Chłopaka. Samorząd Szkolny z panią Alicją Ciecierą przygotował dla mężczyzn miłe niespodzianki. Od pierwszej lekcji wszyscy otrzymywali serdeczne życzenia i słodkie upominki. Natomiast na długiej przerwie odbył się konkurs mający na celu wyłonienie najprzystojniejszego chłopaka Zespołu Szkół Zawodowych – Mistera 2014.

Najprzystojniejsi chłopcy w ZSZ, fot. Z. Cier, więcej zdjęć na FB

Czytaj więcej: Męska rywalizacja w „Dniu Chłopaka”

Walentynkowe Show 2014

14 lutego - Dzień św. Walentego w naszej szkole obchodzony jest w miłosnej stylistyce. Pojawia się więcej czerwonego koloru, na gazetkach przypinamy serca. To święto bliskie wszystkim, którzy kochają, chcą się zakochać lub rozpamiętują minione uczucie. Tego dnia, klasa II TH przygotowała specjalną walentynkową pocztę. Można było zakupić i wysłać przygotowane przez uczennice piękne czerwone serduszka, wypełnione szczerymi wyznaniami. Jedne były żartobliwe, inne bardziej poważne, ale wszystkie wzbudzały zadowolenie u osoby obdarowanej.

Walentynkowe Show 2014, fot. Z. Cier

Walentynkowe Show 2014, fot. Z. Cier

Klasa II TH przygotowała także apel, którego główną ideą był konkurs. Reprezentanci klas odgadywali tytuły miłosnych piosenek, rozpoznawali romantyczne serialowe pary oraz interpretowali wylosowany utwór muzyczny. Najbardziej twórczy okazali się zakochani uczniowie z IV TM i zajęli 1. miejsce. Tuż za nimi uplasowała się rozmarzona I THF, a 3. lokata przypadła przystojnym chłopakom z III TM. Laureaci otrzymali dyplomy oraz cukierki. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, dziękujemy za miłą zabawę i życzymy dużo miłości na co dzień!

Więcej zdjęć z imprezy na facebook.com/zszlw

Kamila Maczukin z II TH

Joomla templates by a4joomla. Copyright © Zespół Szkół Zawodowych w Lidzbarku Warmińskim